Jack van Beek (59) is geboren en getogen in Hoevelaken. De meeste Hoevelakers kennen hem als ‘Jack Streeploos’ van schoonmaak- en glazenwassersbedrijf Streeploos. Waar Jack is, is gezelligheid, een bakkje koffie en een goed gesprek. Zijn grote gevoel voor humor, soms op het randje, is Jack ten voeten uit. Ook na de diagnose slokdarmkanker in 2016 heeft hij tot grote bewondering van velen zijn humor weten te behouden.
Naast Streeploos is Jack vooral bekend binnen het Hoevelakense voetbal. Zijn voetbalcarrière begon op 8-jarige leeftijd bij SC Hoevelaken, toen nog gevestigd op de Sportweg. Zoals bijna iedere jongen droomde hij ervan om profvoetballer te worden. Het was misschien wel de kortste droom ooit. Zoals hij zelf zegt, was hij technisch gezien geen uitblinker en had hij geen spelinzicht. Nadat hij het hoogste juniorenteam bereikte en de stap moest maken naar het ‘grote mannenteam’, besloot hij te stoppen met spelen.
,,Naast het spelen werd ik als 16-jarige jongen jeugdtrainer”, vertelt hij. ,,Ik heb me kunnen ontwikkelen omdat ik de ouwe rotten in het trainersvak ben gaan assisteren. Ook heb ik een trainerscursus gevolgd. Nog steeds zie ik mezelf meer als ‘people manager’ dan als een goede veldtrainer. Als trainer was het natuurlijk niet alleen maar trainen. Je kreeg ook te maken met allerlei soorten kinderen. Makkelijke, maar ook moeilijke kinderen. Toch geloofde ik nooit in moeilijke kinderen. Een kind is niet zomaar moeilijk, daar zit iets achter. Dus ik heb ze ook altijd op die manier benaderd.”
Lees de rest van het artikel op Stadnijkerk.nl
Foto: Manon Meijer

















