Opti-sport, beheerder van het Jaap van der Krolbad en diverse sporthallen in de gemeente Nijkerk, maakt al haar terreinen vanaf 1 januari rookvrij. Hiertoe heeft Optisport een overeenkomst ondertekend met Alliantie Nederland Rookvrij en is zij officieel partner van de Rookvrije Generatie. Het moet ervoor zorgen dat kinderen het goede voorbeeld krijgen en er een rookvrije generatie ontstaat.

Wat verandert er bij Optisport?
Iedereen is en blijft welkom op de locaties, ook rokers! Opti-sport vraagt rokers om buiten het zicht van kinderen en buiten het terrein te roken. De entree en plekken binnen het terrein, zoals het terras, zijn rookvrij.

Waarom op weg naar rookvrij?
Zien roken, doet roken. Als kinderen anderen zien roken lijkt dat normaal en misschien zelfs aantrekkelijk. Zeker als zij mensen zien roken naar wie zij opkijken zoals andere sporters, zweminstructeurs en ouders. Daarnaast is meeroken zowel binnen als buiten schadelijk, met name voor kinderen. Ook in de buitenlucht kunnen kinderen in aanraking komen met tabaksrook. Kijk op www.rookvrijegeneratie.nl/sport voor meer informatie.

Kees van den Heuvel