Wie voor Vaderdag iets lekkers op tafel wil zetten én tegelijkertijd een goed doel wil steunen, kan deelnemen aan de jaarlijkse vlaaienactie van Woord & Daad Nijkerk en omgeving. Met de verkoop van kwaliteitsvlaaien wordt geld ingezameld voor het project ‘Geef talent een kans!’, waarmee kwetsbare jongeren wereldwijd worden geholpen aan opleiding, coaching en werk.

De vlaaien worden geleverd door VW Vlaaienwinkel Nijkerk en zijn verkrijgbaar in drie smaken: kruimelroomvlaai, appelcitroenvlaai met slagroom en aardbeienvlaai met slagroom. Zowel hele als halve vlaaien kunnen worden besteld. De opbrengst van de actie komt ten goede aan jongeren tussen de 18 en 35 jaar die door omstandigheden moeite hebben om werk te vinden en een zelfstandig bestaan op te bouwen.

Een van de mensen die dankzij ondersteuning van Woord & Daad haar toekomst wist te veranderen, is Leylatou Hama uit Parakou in Benin. Na een opleiding tot kapster kreeg zij via Woord & Daad begeleiding op het gebied van ondernemerschap. Dankzij die ondersteuning kon zij haar eigen kapsalon succesvol opzetten. Inmiddels kan zij niet alleen in haar eigen levensonderhoud voorzien, maar ook haar ouders ondersteunen en sparen voor verdere uitbreiding van haar onderneming.

De bestelde vlaaien worden op zaterdag 20 juni tussen 09.00 en 11.30 uur gratis bezorgd in Nijkerk, Nijkerkerveen en Bunschoten-Spakenburg. In overleg zijn ook andere bezorgtijden op zaterdag of levering op vrijdag 19 juni mogelijk. Bestellingen kunnen tot uiterlijk dinsdag 16 juni worden doorgegeven via de actiepagina van Woord & Daad, per e-mail via wdnijkerkeo.acties@outlook.com of telefonisch via 06-40481555.

Mensen die geen vlaai willen bestellen maar het werk van Woord & Daad wel willen ondersteunen, kunnen een gift overmaken naar Stichting Woord & Daad Nijkerk e.o. Het ingezamelde geld biedt jongeren wereldwijd hoop, perspectief en de mogelijkheid om een zelfstandig inkomen op te bouwen.