Een mooiere competitiehervatting is er niet: direct een derby tegen concurrent Sparta Nijkerk. Het was een wedstrijd die alles had: publiek, emotie, doelpunten, blessures en beleving. Vlak voor tijd sloeg Telstar/Dé Registermakelaar 1 een beslissend gat en gaf dit niet meer weg. Eindstand 21-19.

In de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op, zowel qua veldspel als qua scores. Sparta ontregelde de organisatie van de Hoevelakers en gaf goede druk op de spitsen, waardoor Telstar het lastig had. Ook de Nijkerkers hadden het moeilijk, speelden opportunistisch en hadden daardoor veel éénschotsaanvallen. Gedurende de eerste helft sloeg Sparta een klein gat van twee doelpunten (4-6 en 6-8), maar Telstar nam het initiatief over, nivelleerde en kwam op voorsprong. Daardoor werd er gerust bij een stand van 11-10.

Ook na de thee konden beide ploegen elkaar niet op een onoverbrugbaar verschil zetten en hielden elkaar lange tijd in evenwicht. Sparta kon echter niet meer de druk geven die het eerder wel gaf en kwam in de tweede helft niet meer op voorsprong. Sparta-coach Van Woudenberg, die binnen en buiten het veld zijn gal bleef spuien, kreeg zijn ploeg daarmee echter niet op de rit en zag zich genoodzaakt tien minuten na rust een dubbele wissel toe te passen. Tot 17-17 gingen beide ploegen gelijk op, maar twee treffers op rij met nog zes minuten te spelen bracht Telstar weer op een marge. De tijd tikte door in het voordeel van de Hoevelakers en in de slotfase speelden zij dit goed uit. Een aanval van drieënhalve minuut die werd afgerond vanaf de stip, betekende de genadeslag. Beide ploegen scoorden nog een enkele keer, maar bij 21-19 floot de goed leidende scheidsrechter af.

Belangrijke punten voor de ploeg van Ronald Anbeek. Het is nog uiterst spannend in de veldcompetitie en elk punt is goud waard. De overwinning voelt dan ook niet alleen goed, maar is ook een goede stap om buiten de gevarenzone te komen. Het verschil tussen de nummers 2 (Telstar) en 7 (ODIK) is namelijk maar drie punten, en laat dat nou net de tegenstander van aankomende zaterdag zijn. Sportpark Oosterbos in Barneveld, aanvang 14:00 uur. Uw support is meer dan welkom.

Verslag: Jan Willem Boer.
Foto’s: Aalt Guliker.