Ook al is het aantal asielzoekers voor Nijkerkerveen afgenomen naar maximaal 50 personen, toch blijven de Veenders strijdbaar tegen de komst van een asielopvang in een weiland in het Koolhaaspark. Via pamfletten die in de brievenbussen in Nijkerkerveen zijn gedeponeerd wordt opgeroepen om donderdagavond 10 oktober massaal actie te voeren bij het gemeentehuis aan de Van ’t Hoffstraat als het voorstel op de politieke agenda staat. De actiegroep tegen een AZC zegt dat zij niet verantwoordelijk is voor deze pamfletten. Het voorstel van het college van B&W gaat uit van vier kleinschalige locaties voor de opvang van asielzoekers,  verspreid over de gemeente Nijkerk. Mensen kunnen 10 oktober inspreken in een raadscommissie. De besluitvorming staat gepland voor de raadsvergadering van 24 oktober.
Wanneer de raad akkoord gaat, wordt elke locatie samen met de betrokken inwoners, ondernemers en organisaties verder uitgewerkt in een plan van aanpak. U kunt online meekijken met de raadscommissie. Op internet kunt u ook alle stukken inzien die bij het voorstel horen, zoals het participatieverslag, locatie-onderzoek en de notitie waarin het college de keuze toelicht.

Vier plekken verdeeld over de drie kernen
Het college stelt twee locaties in Nijkerk voor (voor 75 en voor 78 personen), één in Hoevelaken (voor 75 personen) en één in Nijkerkerveen (voor 50 personen). In Hoevelaken en Nijkerkerveen
stelt het college voor om de opvangplekken te combineren met woningbouw voor doelgroepen uit deze beide kernen, zoals jongeren of starters. Het gaat om tijdelijke opvangplekken voor minimaal 5 jaar. Op het YouTube-kanaal van de gemeente Nijkerk is een video te zien waarin het college het voorstel toelicht en vragen beantwoordt van bewoners.