In de brandweerkazerne van Hoevelaken zijn zaterdag 5 januari de jubilarissen gehuldigd. Ook zijn de bevorderingen bekend gemaakt en zijn diploma’s uitgereikt door burgemeester Gerard Renkema. Verder was nieuwe aanwas te melden vanuit de jeugdbrandweer en de organisatie is gepresenteerd van de kringwedstrijden. 

Bevorderingen
Joey Timmerman chauffeur/ pompbediende
Remco Jager manschap
Heidi Langeweg chauffeur

Jubilea
Remco Plaggenhoef 12,5 jaar in dienst
Erik Bouwman 25 jaar in dienst

Nieuwjaarsspeech burgemeester Gerard Renkema bij de brandweer Hoevelaken:

‘Ik wil kort terugblikken naar het jaar 2018, omdat dit een bewogen jaar is geweest voor post Hoevelaken, maar ook privé voor velen van jullie. Een jaar waarin jullie met de neus op de feiten zijn gedrukt, dat het verzorgingsgebied kleiner is geworden en waarin jullie post en VGGM nog steeds zoekende zijn hoe we zaken het beste kunnen regelen. Er zijn zaken die voor de post goed geregeld zijn en worden, maar er zijn ook nog zaken waar verbetering nodig is. Naast dat een ieder ook druk is met werk en privéleven is er ook het nodige aan lief en leed geweest. Dit alles maakt dat mensen verminderd inzetbaar zijn geweest, maar ook dat de motivatie dalende is. Vooral dat laatste punt is voor mij als burgemeester een zorg. Ik vind het belangrijk dat de inwoners van onze gemeente onze lokale brandweer zien, maar ik vind het vooral ook belangrijk dat jullie de passie voor dit vak behouden. Er is inmiddels besloten om tot nader orde tweezijdig te gaan uitrukken met de brandweerpost van Zwartebroek, als het om Hoevelaken gaat, en de samenwerking met de VRU (Veiligheidsregio Utrecht) komt weer tot stand. Dit zijn alvast positieve punten om dit nieuwe jaar te starten, net als dat we zien dat jullie bezetting tijdens kantoortijd en opkomsttijd aan het verbeteren is. Jullie laten zien dat jullie doorgaan als post en dat jullie met elkaar de schouders eronder willen zetten om er een mooi jaar van te maken en dat een ieder met plezier naar deze mooie post blijft gaan.’

 

Tekst: Kees van den Heuvel
Foto’s Aalt Guliker