Elk jaar in de maand mei nodigt de Nijkerkse Klokkenspelvereniging beiaardstudenten van diverse opleidingen uit om muziekliefhebbers te plezieren en concertervaring op te doen. Het zijn geen beginnelingen die wat stuntelen aan het klavier. Hun spel heeft al niveau. Vooral nu veel beiaardstudenten al een afgeronde opleiding op een ander instrument hebben.
Op dinsdag 7 mei 2022, om 19.00 uur komt Robert Hutten als eerste frisse klanken over Nijkerk uitstrooien. Hij startte zijn opleiding aan de Nederlandse Beiaarschool te Amersfoort en vervolgt die nu in België aan de Koninklijke Beiaardschool “Jeff Denyn” in Mechelen.
Robert begint zijn concert met twee werken van Matthias van den Gheyn. In het eerste laat de koekoek zich nadrukkelijk horen, daarna volgt Preludio V. Dansmuziek past heel goed op de beiaard, in dit geval een menuet en een siciliènne van Staf Nees en Ronald Barnes. Dan neemt Robert ons mee in het sprookje op de naam van de vroegere koningin van België, Fabiola. Daarna klinkt nog Asturia van Albéniz. De lente laat Robert ons zien in de ogen van de tandartsassistente. Hij sluit af met een improvisatie. Omdat dit musiceren is zonder geschreven muziek is het afwachten wat er gaat klinken.
De luisterplaats op het pleintje voor de H. Catharinakerk, Holkerstraat 36 in Nijkerk wordt vooraf weer ingericht. Het carillon klinkt daar prachtig en het zicht op de toren is heel mooi. Ieder is welkom. Stoelen en programma’s zijn hier beschikbaar. Mocht het koud zijn of nat ; hiertegen is bescherming. Alles gratis, maar een gift[je] in de houten spaarklok is heel fijn, maar d.m.v. de QR-code erop kan het gemakkelijk digitaal.
Na afloop bedanken we de concertgever bij de toren en kunnen we met wat drinken en een nootje met hem en met elkaar napraten.
Foto: Omroep Gelderland

















