Ze duiken overal op met hun knalroze pipowagen. De stichting groep voor minder bedeelde. Afgelopen zaterdag waren ze present op de Uutkiekdag in Nijkerkerveen en aanstaande zaterdag zijn ze op een buurtborrel in Nijkerk te vinden. Hier verkopen ze onder andere Popcorn voor het goede doel.
Armoede.. Het zal je maar overkomen. “Steeds vaker leven mensen op of onder het bestaansminimum”, vertelt Sjaak de Graaf van de Stichting Groep voor Minder Bedeelde. “Ook in ons dorp. “De inkomsten en nodige uitgaven om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien, stemmen niet met elkaar overeen. Omdat mensen daar over het algemeen niet mee te koop lopen, is armoede vaak onzichtbaar.
We spreken dan van ‘stille armoeder Dat armoede zelfs de beste kan overkomen, blijkt uit de persoonlijke verhalen die de Stichting van hulpbehoevenden ontvangt. We zien mensen die in een bijstandssituatie terechtkomen en niet of nauwelijks rond kunnen komen. Mensen die wegens ziekte of arbeidsongeschiktheid hun vaste lasten niet meer kunnen betalen, er door scheiding of overlijden plotseling alleen voor komen te staan. We zien hoge schuldenlasten en mensen die geen baan kunnen krijgen. Simpelweg omdat banen niet eenvoudig te vinden zijn.
















