Met ingang van het nieuwe schooljaar begint in Nijkerk een Food Academy. Dat is een nieuwe opleiding op initiatief van foodbedrijven, die in de krappe arbeidsmarkt moeite hebben om aan personeel te komen. De opleiding wordt ondergebracht bij onderwijsinstelling Aeres. Wie die afmaakt, krijgt gegarandeerd een baan. Aeres biedt in Nijkerk al een vmbo- en mbo-opleiding aan. Allebei in het groen, vertelt locatiedirecteur Annette Vermaas aan de Gelderlander. ,,Denk aan hoveniers en dergelijke. Binnen het groen kunnen onze leerlingen wel de richting food kiezen. Het zit ook in het portfolio van onze organisatie, zoals we dat dan noemen. Formeel valt food onder de locatie Ede. We maken ook gebruik van de Edese expertise voor het opzetten van de Food Academy.”  De Food Academy Nijkerk of FAN start in het schooljaar 2019/2020 met een werk- en leertraject. De bedoeling is dat die het schooljaar erop wordt uitgebreid met een dagopleiding. ,,We zijn nog bezig met het vinden van een geschikte ruimte waar we dat gaan doen”, zegt Vermaas. ,,Bij een werk- en leertraject zijn leerlingen aan het werk en gaan gemiddeld één dag per week naar school. Bij een dagschool moet je studenten vijf dagen per week kunnen huisvesten.”

Het initiatief voor de Food Academy komt van de voedingsbedrijven in de regio Food Valley. “Die hebben vooral een tekort aan personeel in de logistiek, foodproces-operator en techniek. Het grootste tekort is aan foodproces-operators”, weet Vermaas.