Er zijn capaciteitsproblemen met de begraafplaats voor Nijkerkerveen. Van de begraafplaatsen in de gemeente Nijkerk doen zich daar de eerste ruimteproblemen voor. Daarna volgen Nijkerk en Hoevelaken (in die volgorde). Het voorstel is om te kijken of in de toekomst uitbreiding mogelijk is en geld kan worden gereserveerd.

De gemeente Nijkerk denkt verder na over het vergroten van de serviceverlening voor bezoekers. Zo moeten er meer voorzieningen komen voor gebruikers van rolstoelen en rollators, er moeten meer openbare toiletvoorzieningen komen, informatievoorziening en extra zitmeubilair, afvalbakken en betere bewegwijzering.

Op de begraafplaats van Nijkerk ongeveer 2.299 grafrechten voor onbepaalde termijn uitgegeven. Rechthebbenden zijn soms onbekend. Een optie is om eventueel te ruimen met respect voor het proces en waarbij bijzondere graven worden vastgelegd.

Er komt naast nieuwe uitgiften op het oude van de begraafplaats, aandacht voor grafkelders en bovengronds begraven en duurzaamheid en biodiversiteit staat tevens hoog op het verlanglijstje met een elektrische shovel, een kringlooprek en aanmelden voor een circle stone.