De bloemen die dinsdag glans gaven aan de diploma-uitreiking van Aeres VMBO Nijkerk, hebben een betekenisvolle tweede bestemming gekregen. Direct na de feestelijke ceremonies op 14 juli bracht schooldirecteur Ageeth Boverhuis de boeketten persoonlijk langs bij verschillende Nijkerkse verzorgingshuizen en het lokale hospice om de feestvreugde te delen met de bewoners. De kleurrijke boeketten werden voorafgaand aan de diploma-uitreiking met zorg samengesteld door de vakdocenten bloemverzorging van de school. Waar de bloemen overdag symbool stonden voor het succes van de geslaagde leerlingen, brachten zij later op de dag een glimlach op de gezichten van ouderen en cliënten in de Nijkerkse zorginstellingen. Bij elk boeket werd een kaartje gevoegd met de tekst: “Geluk is het mooist wanneer je het deelt. Vandaag was de diploma-uitreiking van onze leerlingen. Een feestelijk moment dat we graag met u delen. Geniet van deze prachtige bloemen!”

Leren door te doen
Met dit initiatief brengt de school haar kernvisie in de praktijk. Op Aeres VMBO Nijkerk staat ‘leren door te doen’ centraal. Dit beperkt zich niet tot de theorielessen en praktijkvakken; de school stimuleert leerlingen actief om oog te hebben voor de mensen om hen heen en iets te betekenen voor de samenleving.
“Soms zit de grootste waarde juist in een klein gebaar,” licht directeur Ageeth Boverhuis toe. “Op deze manier konden we het harde werk van onze leerlingen en docenten direct verbinden met een stukje maatschappelijke betrokkenheid in onze eigen gemeente.”