Zwem- en Waterpolovereniging Flevo uit Nijkerk maakt zich grote zorgen over het feit dat beheerder Optisport heeft gevraagd om een verlaging van hun bijdrage ten behoeve van de exploitatie van het Jaap van der Krolbad en de sporthallen in de gemeente Nijkerk. Voorzitter Henno Koelewijn van Flevo denkt niet dat het hierbij blijft. ‘Wij denken niet dat het na deze bijdrage stopt. En willen de gemeente Nijkerk behoeden voor een financiële misstap.’
Ook zijn er grieven over de hogere tarieven waarmee Flevo wordt geconfronteerd voor het gebruik van het zwembad. ‘Het is namelijk zo dat wij als vereniging deze tarieven niet heel lang meer kunnen opbrengen. Of we moeten de contributie zodanig verhogen dat leden op gaan zeggen. Wij hebben berekeningen gemaakt waarin duidelijk wordt wat een en ander betekent voor onze financiële situatie. Mochten deze tarieven niet veranderen, dan houdt het voor onze vereniging snel op. Dan zullen we moeten concluderen dat na bijna 90 jaar een van de oudste verenigingen van Nijkerk op moet houden te bestaan. En dat betekent dat Optisport ook die inkomsten, vanaf 2021 ruim € 71.000,– op jaarbasis, niet meer ontvangt. Ter vergelijking; in 2018 betaalde Flevo € 41.000,– voor het gebruik van het bad per jaar. En daarmee wordt het tekort dus alleen maar groter.
Optisport geeft aan extra geld nodig te hebben om de exploitatie rond te kunnen krijgen voor het tarief waarmee zij de aanbesteding hebben gewonnen. Er worden meerdere zaken genoemd die te maken hebben met de moeizame start: geen zwemleskinderen, het laat op gang komen van de programmering en hoog ziekteverzuim van het personeel.
Foto Kees van den Heuvel
















