Zaterdagmiddag 8 april zijn Harry van Wijk (orgel), Ineke Opstal (vleugel) en Anja van den Bedem (fluit) de concertgevers. Deze professionele musici uit Amersfoot spelen o.a. het bekende Carnaval des Animaux (ofwel het Carnaval der dieren) van Camille Saint-Saëns. Harry vertelt: De componist heeft dit stuk geschreven voor piano en klein orkest, maar het klinkt fantastisch in de bezetting piano, fluit, orgel. Ineke en Anja spelen hun eigen originele partijen, waarbij Anja ook zo af en toe de klarinetpartij speelt (o.a. bij de koekoek). Harry speelt de overige orkestpartijen op orgel.
Naast dit werk spelen Harry en Ineke op vleugel en orgel de Prélude, Fugue et Variation van Cesar Franck. Van oorsprong is dit een orgelwerk dat door Franck is opgedragen aan Camille Saint-Saëns. Verder staan er nog twee verrassend virtuoze werkjes op het programma. De Fantasie Brilliante Sur Carmen van F. Borne (fluit en vleugel) en een Sonate voor fluit van F. Poulenc (fluit en orgel). Harry van Wijk studeerde aan het conservatorium te Groningen bij o.a. Theo Jellema. Harry is een breed georiënteerd musicus. Als kerkmusicus is hij verbonden aan “De Kandelaar” in Amersfoort, is dirigent van het koor Toonkunst Plus Amersfoort en sinds 1 januari cantor organist van de Oude Helenakerk in Aalten.
Anja van den Bedem studeerde aan het Stedelijk Conservatorium te Amsterdam. Ze heeft een eigen dwarsfluitpraktijk in Amersfoort. Naast het lesgeven verleent Anja haar medewerking bij diverse muzikale activiteiten. Zo begeleidt zij diverse koren en speelt projectmatig bij diverse orkesten en ensembles. Ineke Opstal studeerde Schoolmuziek en Piano aan het Hilversums Conservatorium. Naast dirigent van een aantal koren treedt ze regelmatig op met bekende Amersfoortse solisten, waaronder Marjon Strijk en Maria den Hertog. Samen met fluitiste Anja van den Bedem vormt zij het ensemble “Muzette”.
Het concert begint om 16.00 uur en eindigt rond de klok van 17.00 uur. Toegangsprijs is € 8,00 inclusief een consumptie. Tot en met 14 jaar is de toegang gratis. Na afloop van het concert is er gelegenheid voor onderlinge ontmoeting onder het genot van koffie, thee of een frisdrankje. Volgend zaterdagmiddagconcert is op 13 mei met André van Vliet (orgel) en Jan Lenselink (vleugel)
Foto: Willem Meedendorp
















