Wethouder Audrey Rohen heeft atleet Wim Oudejans (80) donderdag 23 april officieel gehuldigd op het gemeentehuis van Nijkerk. De atleet, die op sociale media landelijke bekendheid verwierf als ‘Opa Wim’, verbrak tijdens de 84e editie van de Marathon Rotterdam het Nederlands Record in de leeftijdscategorie 80+ met een fenomenale tijd van 3:52:50. Samen met zijn vrouw Ada werd Oudejans door het gemeentebestuur in de bloemen gezet als erkenning voor zijn historische prestatie. Wim Oudejans sprak zijn dank uit voor het medeleven vanuit de gemeente Nijkerk, terwijl burgemeester De Jonge, die later aanschoof, haar bewondering deelde voor zijn doorzettingsvermogen.
De prestatie van Oudejans is opmerkelijk, niet in de laatste plaats omdat hij pas na zijn 50ste begon met hardlopen. Hoewel hij in het verleden al twaalf marathons volbracht – met een persoonlijk record van 2:53:00 – was het twintig jaar geleden dat hij de klassieke afstand van 42,195 kilometer voor het laatst liep. Dat hij op 80-jarige leeftijd terugkeert op dit niveau, is uniek in de Nederlandse atletiekgeschiedenis. In de aanloop naar de marathon groeide Oudejans uit tot een ware ster. Dankzij een campagne van het sportmerk Upfront werd zijn recordpoging breed uitgemeten op sociale media. Dit leidde tot een ongekende populariteit: Oudejans was de meest gevolgde atleet in de officiële Marathon Rotterdam-app, waarmee hij zelfs de internationale toplopers achter zich liet. Hij kreeg 115.000 likes.
Elf keer doodgegaan
De race op de Coolsingel was fysiek een zware uitputtingsslag. “Ik ben elf keer doodgegaan,” verklaarde een trotse Oudejans na afloop. “Het zit niet in mijn aard om rustiger aan te doen.” Direct na de finish werd zijn record officieel gevalideerd na een schoenencheck door de Atletiekunie. Het emotionele hoogtepunt van de dag was de medaille-uitreiking, die werd verzorgd door zijn eigen kleinzoon. Met deze prestatie bewijst Wim Oudejans dat sportieve topprestaties op hoge leeftijd mogelijk zijn en fungeert hij als een bron van inspiratie voor jong en oud. Foto en bron Kees van den Heuvel















