De afgelopen 20 jaar heeft landschapsbeheer Gelderland in opdracht van de gemeente Nijkerk bij veel particulieren een vogel- of geriefhoutbosje aangeplant. Vogelbosjes zijn vaak te vinden op een erf. Een vogelbosje is een bosje dat voornamelijk uit struiken bestaat en vaak niet groter is dan 500m².
De soorten die in het bosje aangeplant worden zijn vooral besdragende struiken als meidoorn, sleedoorn, Gelderse roos en lijsterbes om vogels aan te trekken. Bij veel van deze bosjes is de afgelopen jaren achterstallig onderhoud ontstaan. Op 25 februari aanstaande gaan we als werkgroep landschapsbeheer van het IVN daarom aan de slag met het vogelbosje aan de Schoolstraat 27 in Nijkerkerveen.
De werkzaamheden bestaan uit:
• afzetten van elzen en berken,
• snoeien/uitdunnen van struiken (hazelaar, meidoorn, sleedoorn, kardinaalsmuts).
• verwijderen van opslag van braam, vlier, en
• maken van houtrillen.
En daarnaast natuurlijk genieten van de eerste prille signalen van het voorjaar. We werken van 9.00 tot 12.30 uur, voor gereedschap en koffie wordt gezorgd. En de groene IVN vlag zal als wegwijzer bij de oprit van Schoolstraat 27 hangen. Heeft u interesse om een keer mee te werken? Aanmelden voor deze ochtend kan dan bij de coördinator, Rien Loman, via een e-mail naar landschapsbeheer@ivn-nijkerk.nl.
















