Het CDA heeft in de laatste commissievergadering opnieuw geageerd tegen de fors oplopende kosten voor het nieuw te bouwen zwembad. Tijdens deze commissievergadering vroeg het college opnieuw extra geld voor het nieuwe zwembad. Volgens fractievoorzitter Van Ruler zijn de kosten van het zwembad inmiddels bijna € 2,3 mln hoger dan in 2015 is voorgesteld. Van Ruler: “In de eerste concrete voorstellen voor de bouw van een nieuw zwembad ging het om een bedrag van € 7.850.000. Inmiddels zitten wij al op een bedrag van € 9.575.000. 

Vervolgens is de grondprijs van € 1.120.000 gehalveerd en van de financiële ruimte die daarmee ontstond worden prijsstijgingen en recreatieve voorzieningen betaald. Ook dat zijn extra kosten, alleen komen die nu uit een ander potje, het grondbedrijf van de gemeente Nijkerk. Uiteindelijk kost het allemaal gewoon € 2.285.000 meer, terwijl de bouw nog moet beginnen.” Van Ruler stelt ook de structurele jaarlijkse lasten ter discussie. Van Ruler: “Wij zaten ooit op een bedrag van € 983.000 per jaar, maar dat was inclusief de kosten van onder meer het schoolzwemmen dat inmiddels is afgeschaft en het buitenbad dat inmiddels is gesloten. Als wij dat in mindering brengen blijft er uiteindelijk € 553.000 per jaar over voor het nieuwe zwembad. Daar zijn wij nu met een structurele last van € 688.000 per jaar al ruim overheen.”

Maar volgens Van Ruler is dat nog niet alles, want volgens hem zijn die structurele jaarlijkse lasten ook nog eens kunstmatig verlaagd. “Er is ook al eenmalig € 1,1 miljoen uit onze algemene reserve gehaald om de jaarlijkse lasten te verlagen. Ook de halvering van de grondprijs is benut om prijsstijgingen op te vangen en voorzieningen toe te voegen. De nu gepresenteerde jaarlijkse kosten geven dus een vertekend beeld, want als je geld haalt uit de Algemene Reserve en uit het Grondbedrijf dan zie je die kosten niet meer terug in de jaarlijkse lasten voor het zwembad, maar die kosten zijn wel voor het zwembad gemaakt.”

Van Ruler noemde dit in de commissie financiële trucs zodat de echte kosten en de kostenstijgingen niet zichtbaar zijn. Volgens hem worden de inwoners van Nijkerk over de kosten van het zwembad door de coalitiepartijen niet volledig geïnformeerd. Overigens heeft het CDA eerder tegen de nieuwbouw van het zwembad gestemd. Het CDA pleitte toen voor renovatie van het bestaande Bad Bloemendal. Het CDA heeft al aangekondigd nu opnieuw tegen deze voorgestelde kostenverhogende maatregelen te stemmen.

Foto’s: CDA