Sparta Nijkerk heeft de eerste officiële wedstrijd in het corona-tijdperk afgewerkt volgens de geldende richtlijnen. ,,We zijn tevreden,” zegt veiligheidscoördinator Fred Lovink. Ook voorzitter Johan Evers is na afloop van het oefenduel tegen Noordwijk tevreden. ,,Het was spannend, we hebben het niet groter gemaakt en met de ervaring van vandaag kunnen we verder.” Ook in de kantine van de voetbalvereniging heerste alom tevredenheid. ,,We zijn blij dat de mensen weer kunnen komen. Maar ik ben pas echt blij als we weer normaal kunnen functioneren,” zegt clubhuis beheerder Gert Veenhof.
,,We hadden geen draaiboek, omdat het natuurlijk een nieuwe situatie was. In totaal zijn er tweehonderd mensen geweest buiten de direct betrokkenen om,” aldus de 73-jarige Fred Lovink. De veiligheidscoördinator van Sparta Nijkerk kent het klappen van de zweep. ,,Ik ben al ruim 25 jaar betrokken bij Sparta. Maar ook dit is nieuw voor ons. De mensen zijn blij dat ze weer naar het voetballen kunnen. Wij hebben ook gemerkt dat niet iedereen zich kan houden aan de regel om 1,5 meter afstand te houden. Ze weten het wel, maar het gaat vanzelf. De mensen denken er te makkelijk over. We hebben ze er op gewezen en dan is iedereen ook vol begrip. We zijn echter tevreden en zijn blij dat de mensen weer naar het voetballen kunnen. We weten nu ook hoe het werkt en kunnen ons draaiboek bijstellen.”
Fred Lovink en de overige stewards van Sparta kunnen op 8 augustus weer aan de bak. Dan speelt Sparta Nijkerk op De Ebbenhorst een oefenwedstrijd tegen AFC.
Spannende voorbereiding
Voorzitter Johan Evers kijkt ook met een tevreden gevoel terug op de ouverture in coronatijd. ,,Het was een spannende tijd in de voorbereiding. We wilden het ook niet groter maken dan het is en hebben bewust gekozen om maximaal 250 mensen toe te laten. We zijn zeker tevreden met het verloop, maar we hebben ook gezien dat mensen de natuurlijke neiging hebben om naar elkaar te kruipen. Als bestuur waren we bang dat er meer mensen dan de 250 toegestane toeschouwers wilden komen. Gelukkig viel dat mee en kunnen we terugzien op een geslaagde dag.”
Lees de rest van het artikel op Stadnijkerk.nl
















