Het kunstgrasveld van voetbalvereniging Sparta Nijkerk liep dinsdag vol water omdat het drainagesysteem niet naar behoren werkte. Volgens Nico Fiegen, voorzitter van de businessclub van de Nijkerkse hoofdklasser, schiet exploitant SRO tekort. Hij is er klaar mee. De stoom komt uit de oren van Nico Fiegen als hem gevraagd wordt naar de staat van het hoofdveld op sportpark De Ebbenhorst.
‘Het hele optreden van de SRO irriteert mij al vijftien jaar. Ze vangen een flinke som geld om het onderhoud op zich te nemen, maar daar doen ze niets voor. Toen de gemeente koos voor de SRO werd de club een prijs door de strot geduwd waar je u tegen zegt. Dan mag je toch wel verwachten dat je er eens iets voor terugkrijgt?’, steekt Fiegen van wal. Drie jaar geleden kreeg Sparta Nijkerk een nieuw kunstgrasveld. De drainage zorgde al meteen voor problemen. ‘Destijds zeiden ze dat het te maken had met een te dikke aardkorst, waardoor het water niet wegliep. Nu komen ze met het smoesje op de proppen dat een verroeste leiding ervoor zorgt dat het water niet wegloopt. Terwijl het water er een uur later nog op lag,’vertelt de voorzitter van de businessclub. ‘Misschien moet ik het mij niet zo aantrekken omdat het buiten mijn portefeuille is, maar ik heb al vaker in de clinch gelegen met de SRO.
Het kookpunt is nu bereikt’, gaat de Nijkerker verder met zijn relaas. Een oplossing voor het probleem heeft Fiegen al meerdere malen aangedragen bij de exploitant. ‘Eigenlijk moet het veld er gewoon uit om het hele drainagesysteem te vernieuwen. Want het is toch niet normaal dat een club die op kunstgras speelt, wedstrijden moet afgelasten omdat er water op het speelveld ligt? Het is te hopen dat het de komende maanden niet zo veel regent en we het tot de winterstop kunnen rekken. Dan moet er echt eens actie worden ondernomen.’ Aankloppen bij de SRO doet Fiegen niet meer. ‘Ze sturen ons van het kastje naar de muur. Wij hebben ons een aantal keer gemeld bij de gemeente Nijkerk, maar die verwijst ons door naar de SRO. Het wordt tijd dat de exploitant zijn verantwoordelijkheid pakt.’ In een korte reactie zegt woordvoerder Jan de Rooij van de SRO dat het probleem niet bij de SRO ligt. De drainage is volgens hem doorgespoten in 2015 en toen zijn er geen verstoppingen gevonden. ‘Er zijn peilbuizen geplaatst om de grondwaterstanden te monitoren. Deze zijn zo hoog waardoor het grondwater met enige regelmaat boven de drainagebuizen staat en er geregeld onvoldoende water kan worden afgevoerd. Dat probleem is voor de SRO niet oplosbaar.’
Bron AD

















