Nog een paar nachten slapen en dan is het zover! Martijn en Yara Adema stappen dan op hun fiets voor de ’40 van Hoevelaken’. Tijdens deze sportieve challenge op 25 oktober rijdt Martijn 40 ronden van ruim 3 kilometer door zijn woonplaats Hoevelaken, terwijl Yara (9 jaar) 40 kilometer gaat fietsen. Dit alles om zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel Lymph&Co, dat zich inzet voor financiering van wetenschappelijk onderzoek naar betere en effectievere behandelingen van lymfeklierkanker.

Druk in de weer

In de afgelopen weken zijn vader en dochter druk in de weer geweest met de voorbereidingen op deze challenge. Martijn maalde op dinsdag- en donderdagavonden alleen zijn kilometers. Samen trapten Martijn en Yara op zondag en woensdagochtend voor schooltijd de nodige kilometers weg. Naast de fiets werd er veel promotie gemaakt op social media, via regionale media, flyers langs de route en posters in de Hoevelakense winkels.

“Het is geweldig om ons samen in te zetten voor het goede doel. We zijn lekker aan het fietsen, maar ook flink bezig geweest met de promotie van onze actie. Het levert naast veel donaties ook de nodige reacties op uit het dorp en daarbuiten. Er ontstond een spontane veilingactie van wielershirts door Anouska Koster, een statiegeldbonnenactie bij de Jumbo in Hoevelaken en de nodige aandacht in de media. Ondertussen hebben we ons streefbedrag bijna behaald, maar we willen zoveel mogelijk geld voor Lymph&Co ophalen, dus elke euro blijft welkom!”, aldus Martijn.

Speciale ronde

Zaterdagochtend 25 oktober om 7.30 uur klinkt het fictieve startschot op de kruising van de Julianalaan met de Koninginneweg. Martijn en Yara fietsen dan richting de rotonde bij het Ridderspoor en slaan daar rechtsaf de Stoutenburgerlaan op. Deze volgen ze tot aan het centrum en buigen dan opnieuw rechtsaf de Oosterdorpsstraat op. Die fietsen ze vervolgens af tot aan de kruising met de Horstweg, waar ze rechtsaf het fietspad opdraaien die ze vervolgens helemaal affietsen totdat ze weer op het fietspad langs de Koninginneweg komen. Na de laatste ronde slaan ze op de kruising met de Julianalaan rechtsaf en finishen ze voor hun eigen huis op de Julianalaan.

“Deze ronde is niet zomaar gekozen, maar heeft een speciale achterliggende gedachte. Tijdens mijn ziekteperiode werd mij geadviseerd om elke dag minimaal 30 minuten te bewegen. Yara was toen nog een kleine meid en zat lekker in de wandelwagen. Samen met mijn vrouw Marlisa wandelde ik elke dag met haar en vaak liepen we dan met z`n drieën deze ronde. De dag nadat ik een chemo had gekregen, moest ik vaak halverwege afhaken omdat ik niet meer kon. Ook leek de ronde soms voor het gevoel eindeloos te duren, maar het zorgde er wel voor dat we in beweging bleven. Om deze ronde nu samen met Yara te rijden voor het goede doel, maakt voor mij de cirkel rond.”

Meer informatie en doneren kan via https://acties.lymph-co.com/fundraisers/martijn-adema. Steunt u Martijn en Yara? Samen maken we het verschil!