Tachtig jaar vrijheid wordt dit jaar in gemeente Nijkerk uitgebreid gevierd, met de stille tocht ter herdenking van de bevrijding van Auschwitz op maandag 27 januari vanaf 15.00 uur als aftrap. Tot en met mei staan er diverse activiteiten op het programma, waarvoor Oranjeverenigingen uit alle drie de kernen én het Comité 4 & 5 mei Nijkerk de handen ineen hebben geslagen. ,,Dat is volkomen uniek.”

Acht afgevaardigden van de Oranjeverenigingen uit Nijkerk, Hoevelaken, Nijkerkerveen en van het Comité 4 & 5 mei Nijkerk zijn op een druilerige donderdagavond bijeengekomen om de puntjes op de i te zetten voor een memorabel herdenkingsjaar voor inwoners van gemeente Nijkerk. En dat deze mensen op hun vrije avond bij elkaar zijn gekomen, is geen vanzelfsprekendheid. Normaal gesproken brengen de drie Oranjeverenigingen namelijk ieder een eigen programma met een eigen organisatie, zonder dat nadrukkelijk wordt samengewerkt. ,,Joh, vijfentwintig jaar geleden was Hoevelaken nog een zelfstandige gemeente”, memoreert Coos van Rijswijk, van Oranjevereniging Hoevelaken, lachend. ,,Toen was het nog maar de vraag bij welke gemeente we zouden horen. De burgemeester van Amersfoort wilde ons er in ieder geval graag bij hebben, kan ik me nog herinneren.”

Wijnand Dirksen, voorzitter van het Comité 4 & 5 mei Nijkerk, knikt bij de woorden van Van Rijswijk. ,,Dat we met deze verenigingen samenwerken, is volkomen uniek. En ja, het bevalt goed. Je doet sneller samen ideeën op, financieel gezien zijn er voordelen en het is heel prettig dat we aan externe partijen nu één gids kunnen aanbieden met de programma’s van alle drie de kernen. Ik durf wel te stellen dat in deze opzet in de toekomst vaker zal worden opgetrokken.”

Klik hier voor het volledige artikel.
Foto: Job van der Mark