De verkeerssituatie op de kruising Laakweg en de Amersfoortseweg in Nijkerkerveen is onveiliger geworden. Dat stelt Dyana Bezembinder van de Lokale Partij die schriftelijke vragen heeft gesteld. Reeds vijf jaar geleden heeft haar voormalige collega-raadslid Ries van Elteren de eerste schriftelijke vragen gesteld over de toenemend gevaarlijke verkeerssituatie op de kruising Laakweg/ Amersfoortseweg. Meerdere malen is aangegeven door omwonenden en passanten dat de verkeersveiligheid op deze kruising te wensen overlaat. Dit met name ten tijde van de spitsperiode door het laden/ lossen, parkeren en wachten van grote vrachtwagens. De gemeente zag evenwel geen onveilige situatie, maar zag wel dat het de doorstroming belemmerde. Er zou worden gemonitord op basis waarvan dan zou worden afgewogen welke maatregelen zouden worden getroffen. Bezembinder: ‘Inmiddels zijn we 5 jaar verder en horen we van omwonenden – en zien wij zelf – dat de situatie steeds onveiliger wordt. Niet alleen wordt de route steeds vaker gevonden door sluipverkeer, maar ook lijkt het vrachtverkeer toe te nemen en het materieel in omvang groter te worden. Daarnaast staan er op het terrein veel kratten, die het achteruit inparkeren voor grote vrachtwagens sterk bemoeilijken. We zien vrachtwagens vanaf de Amersfoortseweg, achteruit de Laakweg indraaien. Daarnaast zien we grote vrachtwagens via de Weldammerlaan, Veenwal en Hoevelakerveenweg de Laakweg benaderen. De doorstroming en veiligheid staan op dit punt sterk onder druk. Fietsers en snorfietsers op het fietspad van de Amersfoortseweg zijn totaal niet meer zichtbaar met alle risico’s van dien. Het aantal niet geregistreerde bijna-ongevallen neemt dagelijks toe.
Bezembinder heeft de volgende vragen:
1a. Welke monitoring heeft er plaatsgevonden sinds de beantwoording van de vragen in 2018 en heden?
b. Als er monitoring heeft plaats gevonden, wat is dan de uitkomst daarvan en hoe heeft u die uitkomst beoordeeld?
c. Zijn er maatregelen genomen?
2. Bent u van plan maatregelen te gaan nemen om iedere weggebruiker in staat te stellen om geen verkeersovertreding te hoeven maken op grond van artikel 5 van de wegenverkeerswet 1994?
3. Deelt u onze mening dat het reguleren van laad- en lostijden op deze plaats kan helpen om de verkeerscongestie tijdens de spits te verminderen en daarmee de veiligheid en doorstroming te
verbeteren? Bent u bereid laad- en lostijden te gaan reguleren?

Foto Kees van den Heuvel