Verlaten en vervallen landhuizen, boerderijen en fabrieken, dat is waar het allemaal om draait. Tijdens de atelierroute van Nijkerk zijn zaterdag 28 en zondag 29 mei in Museum Nijkerk fraaie fotografische werken te bewonderen van René Bleeker. Die stille, lege en vaak voor publiek afgesloten gebouwen wekken zijn interesse. De creativiteit zit in de familie, want zijn dochter Margo is per 1 maart in Hoevelaken een fotostudio voor portretfotografie begonnen. Tijd voor een nadere kennismaking met deze creatieve fotografenfamilie.
,,Mijn specialiteit is urbex-fotografie”, vertelt René Bleeker. ,,Dat is het fotograferen van verlaten en vooral vervallen kastelen, landhuizen, boerderijen, ziekenhuizen, enzovoort. Ik probeer de sfeer vast te leggen op een schilderachtige manier. Bezoekers denken vaak dat het schilderijen zijn. Dat vind ik een compliment. Het is heel boeiend om te proberen de historie van een gebouw te ontdekken en je voor te stellen hoe de bewoners leefden.”
In Nederland worden vervallen gebouwen meestal snel opgeruimd. In de landen om ons heen is dat vaak niet het geval. Tot groot genoegen van de fotograaf uit Hoevelaken. ,,Vaak laten de bewoners alles achter. Kleding in de kasten en een gedekte tafel is daar geen uitzondering. Kranten, familiefoto’s en medicijnpotjes met naam en datum op het etiket liggen open en bloot. Het stimuleert elke keer de fantasie, want je denkt dat mensen zo weer binnen komen wandelen. Wie waren deze mensen?”
Lees de rest van het artikel op Stadnijkerk.nl
Foto: Gerrit Steen
















