Wat een kale boel bij sporthal Strijland in de woonwijk Paasbos. Loonwerkbedrijf Florijn heeft er veel struiken en bomen verwijderd. De gemeente Nijkerk wil bovendien de parkeerplaats aan de achterkant van sporthal Strijland van 23.00 uur tot 6.00 voor gesloten verklaren. Daarmee denkt de gemeente Nijkerk iets te kunnen doen aan alle overlast die met name door jongeren wordt veroorzaakt.  

De gemeente meldt: ‘Achter Sporthal Strijland houden zich regelmatig jongeren op. De jongeren zorgen voor diverse vormen van overlast. Er zijn diverse meldingen hiervan binnen gekomen. In overleg met de politie, Jongeren op Straat (JOS) en de gemeente zijn een aantal maatregelen voorgesteld om de overlast te verminderen:

1) De openbare ruimte wordt heringericht. De bossages rondom de parkeerplaats worden gesnoeid. Het is daardoor zichtbaar wat er op de parkeerplaatsen gebeurt.

2) De parkeerplaats ’s nachts gesloten te verklaren voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee. Hiermee is het verboden om na 23.00 uur op de parkeerplaats te staan. Voor de politie ontstaat er hiermee een mogelijkheid om te handhaven.

Uit het oogpunt van leefbaarheid van de wijk is nu dit Verkeersbesluit genomen.

Foto Kees van den Heuvel