Staatssecretaris Van Dam bracht woensdag 14 december een bezoek aan het magazijn in Nijkerk van online supermarkt Picnic aan de Beurtschipper. Tijdens de rondleiding door het magazijn kreeg Van Dam uitleg over het concept, werkwijze en toekomstplannen van deze innovatieve supermarkt. Voor tenminste één gezin in één van de plaatsen waar online supermarkt Picnic bezorgt, werd het mandje boodschappen gevuld door de staatssecretaris.

Het bezoek vond plaats in het kader van de Voedselagenda van het ministerie van Economische Zaken waarin gezondheid en duurzaamheid voorop staan. Picnic bezorgt sinds oktober 2015 boodschappen met compacte, elektrische bezorgautootjes en heeft de keten tussen ‘boer en bord’ aanzienlijk verkort. De voedselvoorziening voor de moderne stad kan zo duurzamer en zonder voedselverspilling plaatsvinden.

Staatssecretaris Van Dam toonde zich onder de indruk door wat Picnic heeft neergezet en hoe nieuwe technologie ten dienste wordt gesteld van de klant. “Erg leuk dat de staatssecretaris langs is gekomen om zelf te zien wat innovatie binnen de voedselagenda kan betekenen”, aldus mede-oprichter van Picnic, Michiel Muller. Picnic bezorgt boodschappen gratis tegen de laagste prijs in Almere, Utrecht, Amersfoort, Leusden, Soest en Maarssen. In 2017 staat de uitrol van de online supermarkt naar nog eens tien tot vijftien steden op het programma.

In stilte heeft Picnic drie jaar lang met een team van 30 specialisten gewerkt aan een nieuwe distributiemethode, waarmee ze in staat is dagelijkse boodschappen zonder onnodige tussenschakels in de wijk rond te brengen. De klant kiest zelf welke rit het beste uitkomt en weet tot op een half uur precies hoe laat de bezorging zal plaatsvinden. Doordat de kosten van deze nieuwe manier van distributie zo laag zijn, kunnen de prijzen voor de boodschappen laag zijn en is de bezorging gratis. Internetondernemers Joris Beckers en Frederik Nieuwenhuys waren de eigenaren van Fredhopper, de ontwikkelaar van personalisatiesoftware voor webwinkels. Serie-ondernemer Michiel Muller stond eerder aan de wieg van de onbemande tankstations Tango en ANWB-concurrent Route Mobiel.