Sparta Nijkerk kan zich niet ontdoen van de malaise die zaterdag 19 april inmiddels heeft geleid tot de vijfde nederlaag op rij. Tegen laagvlieger HSC’21 werd op de eigen Ebbenhorst met 2-3 verloren. Sparta had tenminste één punt in eigen huis kunnen houden, als in de slotfase een penalty was gegund aan de thuisploeg, maar scheidsrechter Paarhuis zag over het hoofd hoe doelman Bouwman werd gevloerd door de doelman van de tegenstander. ,,We zijn genaaid,” aldus commentator Jan Steven Eilander van A1 Mediagroep. Dat neemt niet weg dat de heren uit Haaksbergen uiteindelijk verdiend hebben gewonnen.
De Nijkerkers zochten in de openingsfase enthousiast, maar onrustig de aanval. HSC’21 oogde rustiger en nam de controle vlot over over. Steff Kaptein liep slim uit de rug van Thomas van Dijk en passeerde keeper Ischa Bouwman: 0-1. Kaptein werd vastgehouden bij zijn tweede kans (naast), waarbij Van Dijk ontsnapte aan een rode kaart. Trainer Bert van Hunenstijn wisselde hem na 37 minuten. Sparta maakte uit het niets gelijk door Sam Krant, die na een corner een afvallende bal van 20 meter binnen poeierde.
De bezoekers uit Haaksbergen bleven na rust gevaarlijker. Maar uitgerekend de kleine Tyrone Fonville kopte uit één van de vele corners de 2-1 binnen. Jerry Geurtsen kreeg tot zijn ongeloof een licht gegeven strafschop tegen Holsink; Geurtsen: ,,Het was 100% geen strafschop.” Jesper Vonk benutte de penalty namens de ploeg uit Haaksbergen. Holsink kreeg teveel ruimte om de 2-3 in de korte hoek te schieten. „We wilden de deur op slot zetten, maar waren op momenten slordig en stonden niet aan. Dat strafte de tegenstander gelijk af met goals”, aldus invaller Eja Dakriet, die tot man van de wedstrijd werd gekozen. Ten opzichte van de derde plaats – en de kans op de nacompetitie – moet Sparta nu zes punten goedmaken op DVS’33.
Tekst: Kees van den Heuvel
Foto’s: Aalt Guliker
Interviews: Mark Kloostra


















