Basketballvereniging Sparta Nijkerk heeft zaterdag zes april een partnerclubovereenkomst getekend met Landstede Basketball te Zwolle. Landstede Basketbal is een professionele basketball organisatie die niet alleen met het eerste team eredivisie speelt, maar ook een erkende academy is voor talentontwikkeling van de jeugd die met eigen teams op topniveau spelen.

‘Met deze samenwerking halen we meer kennis in huis, kunnen onze spelers kennismaken met Nederlandse topspelers via clinics en creëren we meer basketballbeleving en basketballplezier’ aldus Sparta-voorzitter Danny van Dijk. Als tegenprestatie zullen de Spartanen geregeld de hoofdmacht van Zwolle een hart onder de riem komen steken bij de thuiswedstrijden in het imposante Landstede complex en ook voor talentherkenning houdt de academy zich graag aanbevolen door middel van de selectieprocedures. Landstede heeft overigens al een aantal oud-Spartanen onder de gelederen; Mark van Schutterhoef is assistent-coach van de hoofdmacht en Steven Post speelt bij de MU18.

Foto Paul van de Wal Fotografie