De politieke partij PRO21 heeft eerder vragen gesteld aan het college van Burgemeester en Wethouders over het antidiscriminatiebeleid. Maar de partij, en in het bijzonder raadslid Janneke van Heugten, is er nog niet helemaal gerust op en heeft de volgende vervolgvragen gesteld:
- U schrijft: “HRM-beleid heeft aandacht voor de diversiteit van de gemeentelijke organisatie. Bij het aantrekken van nieuwe medewerkers heeft inclusief werven en selecteren structureel aandacht.” In hoeverre is het huidige personeelsbestand een afspiegeling van de Nijkerkse bevolking?
- U schrijft: “De gemeente volgt de afhandeling van vragen of klachten via het Meldpunt zodat deze afdoening naar wens verloopt. Overigens zijn er in de afgelopen jaren weinig vragen en klachten geweest.” In 2019 zijn er bij het meldpunt discriminatie zes meldingen door inwoners binnen gekomen. Er zijn vijf meldingen over voorvallen in de gemeente binnen gekomen. Daarnaast zijn er bij de politie acht discriminatie-incidenten geregistreerd. In 2018 waren er vier meldingen door inwoners en vijf discriminatie-incidenten geregistreerd. De cijfers geven een beeld van welke
incidenten zijn gemeld, zijn geregistreerd en in behandeling zijn genomen.
– Kunt u aangeven in welke maatschappelijke sectoren deze meldingen zich hebben voorgedaan? (bedrijfsleven, onderwijs, overheid, inwoners onderling, etc.)
– Bent u het met PRO21 eens dat iedere keer dat er gediscrimineerd wordt binnen onze gemeente een keer te veel is?
3. Veel ervaringen met discriminatie worden niet gemeld en blijven daarom buiten het beeld van deze cijfers. Discriminatie-ervaringen worden om verschillende redenen niet gemeld.
– Erkent u dat de officiële cijfers van discriminatiemeldingen geen goed beeld geven van de mate waarin er discriminatie voorkomt in onze gemeente?
– Hoe kan de gemeente zorgen dat melden laagdrempeliger wordt, zodat er beter zicht komt op de feitelijke situatie en de mogelijke oplossingen?
















