Als Jan van den Berg gevraagd wordt hoe het met hem gaat, blijft de ambulance-verpleegkundige nuchter. ,,Weet je wat het is”, zegt hij op zijn kenmerkende manier, ,,op de verpleegafdeling en IC, dáár hebben ze het druk. Ik haal slechts de patiënten op, start met de behandeling en breng ze naar het ziekenhuis.”
Toen het coronavirus in Nederland voor het eerst ‘zichtbaar’ werd, was Jan van den Berg nog aan het genieten van zijn vakantie in het buitenland. Net voordat de lock-down werd aangekondigd, keerde de Nijkerker, die in Hooglanderveen woont, terug. Vanaf dat moment zag hij meerdere patiënten met een verdenking van coronabesmetting per werkdag. ,,Het is heel gek, maar in het begin keek iedereen op straat raar op als we iemand met de ambulance kwamen ophalen in onze beschermende kleding. Nu, enkele weken later, is dat totaal anders. Het lijkt alsof men er al aan gewend is.”
Terwijl de 48-jarige verpleegkundige de woorden uitspreekt, beseft hij andermaal hoe bizar de huidige situatie is. Al ruim een maand heeft corona de wereld in haar macht en Van den Berg weet als geen ander hoe venijnig het virus is. De Nijkerker haalt elke werkdag wel een van corona verdachte patiënt op om hem of haar vervolgens naar het ziekenhuis te vervoeren. ,,En daar, in het ziekenhuis, werken de echte toppers”, wil hij direct benoemd hebben. ,,Ik vind het al zwaar als ik een uurtje het beschermende pak aan moet hebben met bijbehorende bril en mondkapje. Zij, het personeel in het ziekenhuis, hebben dat hun hele dienst. Echt diepe bewondering daarvoor, want het is echt geen pretje. Dat Nederland massaal voor ons heeft geklapt, vond ik een leuk gebaar. Maar heel eerlijk: we doen gewoon ons werk. Stop met de verheerlijking van de zorg en houd je gewoon aan de regels. Daar steun je ons pas echt mee.”
Lees de rest van het artikel op Stadnijkerk.nl
Foto BDU Media

















