De ruime, heldere gangen binnen het nieuwe woonzorgcentrum Amaris Arkemheen aan het Máximahof worden de komende tijd opgefleurd met schilderijen en tekeningen van cursisten van het creatief centrum De Brink. In de hoofdgang naar het restaurant zien we van elke kunstenaar een werk: zo krijgt de kijker een eerste indruk welk werk hij kan verwachten in de andere gedeelten van het gebouw.
Opvallend is de verscheidenheid van het werk. Soms herkenbaar figuratief, zodat men zich niet hoeft af te vragen wat het voorstelt. Maar we zien ook abstract werk, met felle kleuren en niet realistische vormen en lijnen. Dan valt er niets te herkennen en kun je gewoon genieten en je eigen fantasie z’nn gang laten gaan. Ook is er werk wat daar tussen in zit. Je zou er iets in kunnen zien, maar als je dat niet wilt of kunt, kan het werk je toch aanspreken, je raken ook al weet je zelf niet waardoor en waarom. En natuurlijk kan het ook zijn, dat een schilderij of tekening je helemaal niets doet. Of dat je het lelijk vindt, of afschuwelijk. En ook daar is niets mis mee.
Bij de werken van De Brink zien we verschillende technieken en materialen. Er zijn tekeningen met potlood of inkt, schilderijen met acryl- of olieverf, monoprints, en soms worden de technieken en materialen door elkaar gebruikt. De groep van De Brink komt wekelijks bij elkaar in hun onderkomen aan de Havenstraat. Zij krijgen individuele ondersteuning van docente Wendela van Lynden, maar kijken naar elkaars werk en geven elkaar commentaar en suggesties. Daardoor is de verscheidenheid bij deze expositie ook zo groot: nergens is de visie van de meester terug te vinden, wel de eigenheid van elke kunstenaar.
De tentoonstelling is dagelijks vrij toegankelijk tussen 10.00 en 17.00 uur, behalve op zondag. Voor het laatst is het werk te zien op 13 april.
















