Enige jaren geleden werd dirigent Robert Bakker door een aantal koorleden van het Voice Company Koor uit Nijkerk benaderd om een zanggroepje op te richten waarin veel aandacht besteed zou kunnen worden aan verdieping van de gezongen composities, een Kamerkoor. Vorig jaar, tijdens het zangproject ‘Johannes Passion’ kwamen leden van het ‘kleinkoor’ opnieuw met deze vraag. Bovendien vroegen recent meerdere Nijkerkse zangers en zangeressen hetzelfde. Bij een groep gevorderde koorleden is er kennelijk behoefte om meer uit hun stem te halen. Meer verdieping van stukken te ervaren. Hij heeft inmiddels besloten aan deze oproep gehoor te geven. Het eerste concert in Nijkerk zal plaatsvinden op 10 november.
Dit initiatief is vooral bedoeld voor zangers en zangeressen die deze verdieping als een uitdaging zien. Lekker de tanden erin te zetten. Thuis partijen kunnen voorbereiden op basis van studiehulpen en tijdens bijeenkomsten kunnen genieten en diep op de materie ingaan. Samen echt muziek maken en beleven. Gevestigde interpretaties – vaak wetenschappelijk onderbouwd – toepassen op een snelle manier. Dat alles is de bedoeling van het nieuwe kamerkoor. De start is in september en er wordt gewerkt op basis van kortdurende projecten van maximaal drie maanden. Elke 2e zaterdag van de maand zijn er repetities van rond de 5 werkuren onder de noemer ‘Zangverdiepingsdagen’. Deze zijn gepland op 8 september, 13 oktober en 10 november steeds van 10.00 tot ca. 15.00 uur. Het repertoire is nog even een verrassing, maar wel is al bekend dat er een uitgebreid en prachtige werk ingestudeerd wordt van een tijdgenoot van Bach, een humoristische liederencyclus geschreven door Albert de Klerk, een stuk speciaal gearrangeerd voor het Nederlands Kamerkoor en een vrolijke Vlaamse compositie. Kortom, een programma waarvoor zeker de handen op elkaar zullen gaan”.
Audities
Robert Bakker kan bogen op een brede ervaring, hij studeerde onder meer koordirectie aan het Conservatorium en deed examen bij Jan Pasveer. Wijlen Frans Brüggen was tevens een van zijn grote leermeesters. Voor interpretatievraagstukken gaat Bakker te rade bij experts zoals Jos van Veldhoven en Philippe Herreweghe. Om deel uit te maken van het nieuwe Kamerkoor volgen eerst audities. De volgende kenmerken worden van de kandidaten verwacht: 1. Zuiver kunnen zingen. 2. Voldoende stembeheersing en middenrifsteun alsmede stemvast zijn. 3. Partijen zelfstandig thuis kunnen instuderen op basis van studiehulpen. 4. Muzikale aanwijzingen kunnen verwerken en snel implementeren. 5. Goed muzikaal gehoor en geheugen. 6. Individuele stemklank moet passen in de totale koorklank. 7. Goede motivatie en gericht zijn op samen bereiken van een hoge kwaliteit, in plaats van solistisch bezig willen zijn. Stuur een e-mail naarrbpmusic@xs4all.nl en vermeld naam, telefoonnummer en stemsoort en schrijf een sterke motivatie waarom lid te worden van dit nieuwe koor. Er wordt gezocht naar de beste zangers en zangeressen van Nijkerk en omgeving.
















