Ze zorgen vrijdagavond 23 december vanaf 20.00 uur voor de tiende (en tevens laatste) keer ongetwijfeld weer voor een ongekend kerstspektakel en een dolenthousiast publiek in theater de Flint in Amersfoort, de bijna 100 koorleden, solisten en bandleden van ‘Kerst aan de Eem’. Het gezelschap keert hiermee terug naar de plek waar het 10 jaar geleden allemaal begonnen is, de Afaszaal (voorheen Stadszaal) van de Flint. 

‘Kerst aan de Eem’ zorgt nu al voor de tiende keer op rij voor een ongekend kerstspektakel in Amersfoort, dat de laatste twee jaar in scholengemeenschap ’t Hooge Landt plaatsvond en daarvoor meestal in de Flint. Aan deze spektakels hebben vele zangers en zangeressen uit Amersfoort en omgeving meegewerkt en er hebben duizenden mensen genoten van deze bijzondere kerstbeleving. Vanuit de gedachte ‘voor Amersfoort – door Amersfoort – in Amersfoort’ brengt ´Kerst aan de Eem´ al jaren zo’n 100 zangers en zangeressen bij elkaar en wordt het publiek een heerlijke avond uit in kerstsfeer gepresenteerd, met een breed programma variërend van traditionele kerstliederen tot gospels en populaire kerstliedjes.

Paul Brandsma

Het idee om in Amersfoort een soort ‘Groot Amersfoorts Koor’ op te richten is geïnspireerd op een soortgelijk initiatief in de gemeente Vlaardingen, waar al 10 jaar lang met groot succes kerstoptredens verzorgd werden door het Groot Vlaardings Koor. Paul Brandsma, één van de Amersfoortse initiatiefnemers, had in verschillende rollen aan deze succesformule van het Groot Vlaardings Koor meegewerkt en heeft samen met een aantal Amersfoorters het idee opgevat in Amersfoort ‘Kerst aan de Eem’ te organiseren. De ‘Kerst aan de Eem’ organisatie is een op zichzelf staande organisatie, ondergebracht in een aparte stichting zonder winstoogmerk. De overige initiatiefnemers en bestuursleden zijn Martijn Vos, Wim Hoogendoorn, Gerrit Visser, Anja Vernhout, Henk Tornij en Herma Brandsma.

Kaarten

Het publiek wordt ook nooit vergeten en zij kunnen naar hartenlust meezingen op bekende kerstliederen als Midden in de winternacht, Stille nacht, Jingle Bells en I’m dreaming of a white Christmas. Wat vooral opvalt is het plezier en enthousiasme waarmee de koorleden hun concert ten gehore brengen. Kaarten voor het concert van Kerst aan de Eem zijn te verkrijgen via de website van theater de Flint of telefonisch via nummer 033-4 229 229. Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.kerstaandeeem.nl. De kaarten kosten 17,50 euro (inclusief pauzedrankje). Indien u het concert wilt bezoeken met een rolstoel, dan is dat ook mogelijk, wilt u in dat geval dit expliciet vermelden bij uw reservering, zodat daar rekening mee kan worden houden.

Bron: Gerrit Steen – De Stad Amersfoort.
Het is niet toegestaan om dit item op een andere website te plaatsen.