HOEVELAKEN – Op zondag 19 juni organiseert het IVN, Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid, een publiekswandeling. De natuurgidsen van het IVN gaan met u naar bedrijventerrein Isselt. We gaan met u kijken naar proeftuin Isselt, de paddenpoel, de nieuwe fruitbomen en het voormalige jaagpad langs de Eem. En omdat het de week van de invasieve exoten is, zullen we extra aandacht besteden aan deze bijzondere groep planten. De start is hoek Nijverheidsweg-Noord/Radonweg, 3812 PN Amersfoort. De wandeling duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. Honden kunnen niet mee. Stevige schoenen aangeraden.

De IVN gidsen nemen u mee op een gevarieerde wandeling op bedrijventerrein Isselt. Aan twee kanten omringd door bedrijven ligt proeftuin Isselt, een lunch- natuur- en ontmoetingsplek, die sinds 2014 wordt gerealiseerd. De voorheen strakke grasvelden zijn veranderd in bloemrijke weiden, waar vlinders en insecten voedsel en beschutting vinden. Er is een paddenpoel gegraven en de oevers van de vijver zijn natuurvriendelijker ingericht. Ook zijn er verschillende soorten fruitbomen aangeplant. We lopen verder tussen de bedrijven door naar het voormalige jaagpad langs de Eem, nu een smal pad langs het water.

Het biedt een mooi uitzicht op de vernieuwde Grebbeliniedijk aan de overkant. Hier treffen we vooral ruige vegetatie en watervogels. Na het passeren van de waterzuivering, volgen we de eeuwenoude Melksteeg. In de weilanden richting Soest zien we met wat geluk weidevogels met hun jongen. Voor zangvogels is er volop plek in de hoge bomen en de dichte onderbegroeiing. Langs het pad vinden we bospaardestaart en staat misschien de breedbladige wespenorchis al in bloei. De gidsen zullen tijdens de wandeling zowel stilstaan bij de natuurwaarden als bij de rijke cultuurhistorie van dit gebied.

Meer informatie: IVN, tel. 033-2572783 of 06-51402753 of mail: wandelingen@ivnamersfoort.nl