Om meer tijd en ruimte te krijgen voor zijn patiënten, nadat hij vorig jaar september gestart is met zijn werkzaamheden als huisartsdocent aan het UMC Radboud in Nijmegen, draagt huisarts Martin Beeres zijn huisartsenpraktijk gedeeltelijk over aan huisarts Mathilde Overvest. Met ingang van 1 januari 2017 vormen ze samen de maatschap huisartsenpraktijk Praktijk Parklaan. 

Op deze manier kan Martin Beeres zijn werkzaamheden als huisarts beter combineren met zijn nieuwe functie op de Radboud Universiteit. Beeres: “In het verleden is me al vaker gevraagd waarom ik niet huisartsen ging opleiden, maar mede door de drukke werkzaamheden thuis had ik daar de tijd niet voor en bovendien was ik al actief als kaderhuisarts ggz in onze regio. Deze laatste functie heb ik overgedragen aan collega’s. Thuis werd het rustiger en dat bood ruimte voor een nieuwe uitdaging, naast de huisartsenpraktijk. Voor alle duidelijkheid: ik zal minimaal twee dagen in de praktijk werkzaam blijven en hoop dat nog lang te kunnen doen. Ik wil graag meer met patiëntenzorg bezig zijn in de dagen dat ik er ben. Ik wil ook echt een docent blijven die echt praktiserend blijft, dus niet alleen een theoretiserend persoon. Je kunt wel een heleboel dingen uitdenken, maar het is toch ook leuk om te zien waar en hoe je er in de praktijk tegen aan loopt.”

Veranderingen

De afgelopen periode is bewogen geweest met een paar grote veranderingen in de huisartsenpraktijk, vervolgt Beeres. “Op landelijk niveau is een goede beweging op gang gekomen ‘Het roer moet om’ om de huisartsenzorg weer meer te laten zijn wat het behoort te zijn. Goede persoonlijke patiëntenzorg, minder regeldruk en formulieren, rapportages en controles, zie www.hetroermoetom.nu. Maar ook op praktijkniveau zijn forse veranderingen doorgevoerd.  Met het accepteren van een aanstelling als huisartsdocent moest de organisatie hier ook aangepast worden. In de persoon van Mathilde Overvest hebben we er een waardevolle collega bij. Ze is vanaf 1 november 2015 voor 2 dagen bij ons in de praktijk als huisarts werkzaam. Dat is zo goed bevallen dat ze per 1 januari drieënhalve dag in de week gaat werken en neemt ze naast de spreekuren ook beleidsmatige taken van mij over.”

Bron en Foto: Gerrit Steen.
Bekijk de rest van dit item in De Stad Nijkerk of op www.stadnijkerk.nl
Het is NIET toegestaan om een kopie van dit verhaal op een andere website te plaatsen!