NIJKERK – Liefhebbers van koor- en samenzang wisten de weg naar de Grote Kerk van Nijkerk goed te vinden op zaterdag 11 juni. Het Christelijk Gemengd Koor ‘Cantate Deo’ uit Amersfoort zong verschillende werken, onder leiding van dirigent Peter Eilander. Johan van der Graaf bespeelde het Van Deventer-orgel.
Na het openingslied ‘Alleluia’ opende Menno Aman de avond. Hij is koorlid en tevens lid van de orgelcommissie. Hij haalde het 40-jarig jubileum van de orgelconcertserie aan. ”Organisten gingen. Organisten komen. Maar wat blijft is de muziek.”
Het programma werd vervolgd met psalm 68, waarbij koor en bezoekers afwisselend en samen zongen. De psalm klonk statig, niet-ritmisch op een gedragen tempo. Het koor vervolgde het programma met psalm 23 en psalm 84.
Vervolgens klonk een orgelsolo van Johan van der Graaf. Hij speelde een koraalfantasie over ‘Op bergen en in dalen’. De avond ging voort met andere liederen, een gedicht en klassieke werken.
Na het dankwoord en -gebed van Bas Blanksteijn, voorzitter van de orgelcommissie, zongen koor en bezoekers ‘Alle roem is uitgesloten’. De hele avond stond in het teken van de lof van onze God, die muziek geeft als bron van troost en inspiratie en tot Zijn eer. We zijn als commissie dankbaar dat de orgelconcertserie al 40 jaar lang een vaste plaats mag innemen in Nijkerk en spreken de wens uit dat velen in de jaren die komen, mogen genieten van de muziek die klinkt.

Tekst en Foto’s: Matthias van Bloemendaal.
















