NIJKERK – Ze verruilden de preekstoel voor de orgelbank, deze zaterdagmiddag: de drie predikanten G.J. Baan, C.J. Droger en M.J. Schuurman. In de serie zaterdagmiddagmuziek in De Fontein speelden zij muziek van Reger, Mendelssohn, Bach, Rinck, Rheinberger en een improvisatie over Psalm 43.

Naar schatting een ruime honderd bezoekers genoten van de klanken die de drie dominees uit het orgel haalden. Zij speelden om de beurt en gaven alle drie een toelichting over de muziek die ze gingen spelen. Ook luisterden zij aandacht naar elkaars spel. De predikanten uit Vlissingen, Vlaardingen en Oldebroek kenden elkaar niet, voordat zij elkaar ontmoetten bij dit concert.

Henk van Asperen van de concertcommissie sprak de openingswoorden van deze middag en hij noemde hierbij dr. Henk Vreekamp. Deze predikant deed vorig jaar mee met het ‘domineesconcert’ en zou dat dit jaar weer doen. Helaas is hij begin dit jaar om het leven gekomen bij een noodlottig verkeersongeval. Domineesconcert-1 Domineesconcert-2 Domineesconcert-4 Domineesconcert-5 Domineesconcert-6 Domineesconcert-7 Domineesconcert-8 Domineesconcert-9 Domineesconcert-10 Domineesconcert-11 Domineesconcert-12 Domineesconcert-13 Domineesconcert-14 Domineesconcert-15 Domineesconcert-16 Domineesconcert-17 Domineesconcert-18 Domineesconcert-19 Domineesconcert-20 Domineesconcert-21

Bron en Foto’s: Matthias van Bloemendaal.