Zaterdagavond vond in de Grote Kerk van Nijkerk de eerste Mannenzang plaats. Maar liefst 500 mannen kwamen af op het door de Stichting Vrienden van de Grote Kerk georganiseerde evenement.

Het was pas het tweede concert in het bestaan van de stichting, maar opnieuw wist de organisatie gerenommeerde musici aan zich te binden. “Gevestigde namen in de christelijke muziekwereld,” aldus secretaris Martin Vos. Organist Evert van de Veen uit Voorthuizen verzorgde samen met het trompettistenduo Arjan en Edith Post de muzikale begeleiding. “Dat gaat heel mooi worden,” was de voorspelling vooraf. Ook paukenist Wibrand van Norel leverde een bijdrage die volgens de organisatie “een extra dimensie toevoegde” aan de avond.

Naast de muziek speelde ook de inhoud een belangrijke rol. Predikant dr. J.B. ten Hove leidde de liederen in en gaf zo extra betekenis aan de teksten. “We willen de mannen die komen een inhoudsvolle avond aanbieden,” benadrukte Vos. Opvallend detail: trompettiste Edith Post was de enige vrouw in de kerk. Verder was Gert Jan de Jonge aanwezig namens zijn echtgenote, burgemeester Tinet de Jonge.

De organisatie kijkt met voldoening terug op de eerste editie van de Mannenzang, die de Grote Kerk goed vulde. Een aanwezige bezoeker vatte het treffend samen: “Het was indrukwekkend om met zoveel mannen tegelijk te zingen. De muziek en de woorden raakten me echt.”

Tekst en Foto’s: Aalt Guliker.