De Nijkerkse economie doet het goed. De werkloosheidscijfers dalen, het aantal bedrijven stijgt en de leegstand in de kernen van de gemeente neemt steeds verder af. Dit blijkt uit de zojuist verschenen Economische Monitor van de gemeente Nijkerk, editie 2022.

Economiewethouder Mariëlle Broekman: “Het is fijn dat we via de monitor inzicht hebben in de ontwikkeling van de Nijkerkse economie. We mogen concluderen dat de economische groei in onze gemeente positief is. Dat is iets waar we met elkaar trots op zijn. De economie in Nijkerk is sterk en veerkrachtig met voldoende banen. Daardoor hebben we levendige kernen en volop voorzieningen.”

Dit neemt niet weg dat het voor ondernemers een spannende tijd is met volop uitdagingen. Er is momenteel veel in beweging. Ook de Nijkerkse economie heeft te maken met de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, stijgende kosten en verstoringen in de aanvoerketen. Ook is er in een aantal sectoren een tekort aan personeel.

De volgende monitor staat gepland voor komend jaar, maar waarschijnlijk komt er in de tussentijd een update.