Veilig Verkeer Nederland afd. Nijkerk houdt zaterdag 8 april de jaarlijkse caravan controle op het terrein en in het gebouw van de brandweer Nijkerk. De kosten zijn € 17,50. Voor dit bedrag wordt de caravan nagekeken door leden van de verkeerspolitie en de brandweer Nijkerk. Opgeven kan via de secretaris VVN Nijkerk, Email : vvn.afd.nijkerk@gmail.com .

Na overleg kan een afspraak worden gemaakt over het tijdstip van de controle. De caravans worden gecontroleerd op het gebied van de techniek : de banden, asdruk, reminrichting, verlichting, belading, weging enz. Naast deze technische controle wordt er ook gekeken naar de brandveiligheid door leden van de brandweer. Zij bekijken de gasinstallatie, dwz de gasslangen, het gasreduceerventiel, de gaspitten, gastank, enz

Niet allen de goede werking van de apparaten maar ook de uiterste gebruiksdata wordt gecontroleerd, bv van de gasslang, het reduceerventiel enz. Ook de brandveiligheid, bv. gordijnen bij de gaspitten, brandmelders , brandblussers enz. Na afloop van de controle krijgt de caravaneigenaar een formulier waarop de eventuele gebreken staan vermeld.