Burgemeester De Jonge heeft dinsdag 14 januari namens het Nijkerkse gemeentebestuur haar diepste medeleven getoond bij het overlijden van de Nijkerkse ondernemer Gerard van den Tweel. ,,Gerard was een ereburger van onze gemeente. Het is met heel veel pijn in ons hart dat wij afscheid van hem moeten nemen.
Ik heb zelf het geluk gehad dat ik hem kort voor de kerst nog heb mogen spreken. Dat was een fijn gesprek. Daarin is nog eens naar voren gekomen wat zijn drijfveren waren, wat hij heeft gedaan in de gemeente Nijkerk en hoe hij ondernemend een voorbeeld is geweest. Hij vond het belangrijk dat juist ondernemers en de samenleving elkaar kunnen versterken. Ik denk dat er geen vereniging of stichting is geweest die nooit door hem is gesponsord. Zo ging ik naar een kerstconcert van Excelsior en zag ook daar weer op het boekje staan: ‘Gesponsord door de Van den Tweel Groep’.
Hij wilde gezien worden als een harde werker met het hart op de goede plaats en passie voor hetgeen plaatsvond binnen de gemeentegrenzen van Nijkerk en ver erbuiten. Het is bijzonder hoeveel deze ondernemer heeft betekend voor de gemeente Nijkerk. Hij had er altijd een warm hart voor. Hij dacht ook altijd: hoe kan ik als ondernemer deze gemeente versterken. We staan nu stil bij het verdriet dat er mag zijn en ons hart gaat uit naar de nabestaanden van de heer Van den Tweel. We zullen u missen, mijnheer Van den Tweel.’’
Foto en bron Kees van den Heuvel

















