Het college van B&W van Nijkerk heeft het principebesluit genomen dat basisschool ’t Blokhuus in Hoevelaken omstreeks 2025/2026 naar Klaarwater (nieuwe woonwijk in Hoevelaken-Oost) gaat
verhuizen. Eigenlijk moest voor dit besluit nog een kaderstelling worden gemaakt, maar die was niet op tijd af. Verhuizing van ’t Blokhuus is op basis van de huidige feiten de beste keus, meent de gemeente Nijkerk. ‘Op dit moment gaan wij ervan uit dat de ontwikkeling van Klaarwater zal leiden tot circa 150 tot 250 extra basisschoolleerlingen. Dit aantal is mede afhankelijk van de omvang van het plangebied, het aantal en type woningen dat gebouwd wordt en het bouwtempo.’ Als redenen hiervoor wordt genoemd dat Klaarwater waarschijnlijk niet groot genoeg is voor het stichten van een nieuwe school. De scholen in Hoevelaken kunnen de extra leerlingen uit de nieuwe wijk niet huisvesten binnen de bestaande capaciteit en de uitbreidingsmogelijkheden van de scholen zijn beperkt. Een onderwijslocatie in de nieuwe wijk is wenselijk. Klaarwater ligt decentraal ten opzichte van de huidige basisschool. Vanuit het midden van het plangebied is de afstand naar de verschillende basisscholen 1,3 tot 2 km. Dit is binnen de bebouwde kom relatief ver voor een basisschool. ’t Blokhuus is voorstander van verhuizing en wil graag meedenken over een combinatie met eventuele andere benodigde voorzieningen in de wijk.
Er was eigenlijk snel duidelijk nodig over de toekomst van ’t Blokhuus, want bij een renovatie van de school zou moeten worden uitgeweken naar een tijdelijke huisvesting op het oude zwembadterrein. En zolang er geen besluit ligt, zou die tijdelijke situatie alleen maar veel geld kosten, circa 400.000 euro. Nadere besluitvorming over de nieuwbouw van ’t Blokhuus moet nog volgen. Het principebesluit over de verhuizing is geen besluit voor de toekenning van een huisvestingsvoorziening voor de nieuwe school, zo stelt de gemeente Nijkerk met nadruk. Deze toekenning inclusief het beschikbaar stellen van de benodigde middelen wordt over een aantal jaren aan de gemeenteraad voorgelegd via een actualisatie van het Integraal huisvestingsplan onderwijs (IHP) en/of via de vaststelling van een huisvestingsprogramma. Dan worden ook de budgettaire consequenties volledig in beeld gebracht.
De nieuwbouw en verhuizing van de school zal waarschijnlijk rond 2025/2026 plaatsvinden.
Foto en bron Kees van den Heuvel

















