Het wijn-evenement Babbelen met bubbels heeft 3242 euro opgeleverd voor Stichting Parentshouses Nijkerk. De Lionsclub Nijkerk organiseerde het event in juni op het Engelse Plein van Kade 10. Ruim 120 dames waren aanwezig en hebben geholpen een zo mooi mogelijk geldbedrag bijeen te krijgen voor het goede doel. De stichting zorgt ervoor dat er tijdelijke woonruimte voor ouders in en rond een scheiding beschikbaar is. Om de ruimtes zo goed mogelijk in te richten is veel geld nodig. Tijdens Babbelen met bubbels waren verschillende zomerwijnen te proeven en te bestellen. Duo Duo Fashion uit Hoevelaken gaf een spetterende modeshow en er waren presentaties van gasten. Een cheque met daarop het geldbedrag van 3242 werd donderdag 14 juli bij een van de parentshouses die de gemeente Nijkerk rijk is uitgereikt door Gerard de Gooijer, voorzitter van de Lionsclub.

Stichting Parentshouses in Nijkerk

Parentshouses zijn er om tijdelijke woonruimte te bieden aan ouders met kinderen die zich in een echtscheidingssituatie bevinden. Als samenwonen niet meer gaat ontstaat in de praktijk vaak een zoektocht naar geschikte woonruimte waarin ook de kinderen welkom zijn. Woonruimte vinden in de buurt van je kinderen is lastig en dat leidt vaak tot veel extra spanningen vanwege het gedwongen samenwonen, onvrijwillig verder weg wonen, steeds wisselende woonplekken of bankslapen. Allemaal niet bevorderlijk voor het welzijn van alle betrokkenen in de toch al ingewikkelde en onrustige tijd. De gevolgen kunnen enorm zijn. Het verliezen van het contact met de kinderen, financiële problemen, inschrijven bij de voedselbank, het kwijtraken van werk en ziektekostenverzekering. Parentshouses wil die vrije val voor zijn en een positieve bijdrage leveren in moeilijke tijden. Daarmee helpt de stichting zowel ouders als kinderen in echtscheidingssituaties. Het bedrag dat ingezameld is door de deelnemers van Babbelen met bubbels zal worden besteed aan het opknappen van de tuin en spullen voor de kinderen.

Zwerfafvalbrigade en Proef de herfst

Lionsclub Nijkerk organiseert regelmatig activiteiten waarbij geld voor goede doelen wordt ingezameld. Daarnaast steekt de club ook veel tijd en energie in immateriële dienstverlening; dus het leveren van handjes, maar ook als er kennis en expertise wordt gevraagd kan een Lionsclub worden ingeschakeld. Lionsclub Nijkerk maakt deel uit van de wereldwijde associatie Lions International. In september zal de Lionsclub Nijkerk zich opnieuw gaan inzetten voor een succesvolle World Cleanup Day en op 29 en 30 september zijn de benefietdiners Proef de herfst. Voor meer informatie over de Lionsclub Nijkerk: nijkerk.lions.nl.

Foto Kees van den Heuvel