NIJKERKERVEEN – Wat begon als een uitje voor het oude team van Donny van de Beek liep uit op 6 bussen waar 300 mensen in zitten. Wij als gezin zijn beduusd over het aantal personen die graag een wedstrijd bij Donny willen komen kijken. Een paar maanden geleden kregen wij het verzoek van Eddy Kraay dat het oude team van Donny en nog meer jeugd graag met z’n allen een wedstrijd bij Donny wilden komen kijken. Of wij het aan wilden geven wanneer Donny een leuke wedstrijd had. Donny is één van de gelukkigen die de laatste tijd elke keer geselecteerd wordt voor het Nederlands elftal onder 17 jaar. Zij zijn in oktober begonnen met de voorrondes voor het EK in Malta in mei 2014. Wij dachten dat het leuk zou zijn als zij daar een wedstrijd konden komen kijken. Wij hoorden dat in maart de Eliteronde werd gespeeld in Nederland en gaven dit aan. Wat er daarna gebeurde is ongekend. Nadat het team aangegeven had dit erg leuk te vinden om zaterdag 22 maart te gaan wilde ook een groot gedeelte van de ouders mee. Dat konden wij begrijpen want wij hebben als ouders ook een leuke tijd gehad onderling bij Veensche Boys. Toen was bus 1 geboren. Nog geen paar dagen later kwam Annet Schuurman bij ons om te zeggen dat er veel meer mensen graag die wedstrijd wilden bekijken en bus 2 was een feit. De week die volgde was bizar. Elke keer dat wij haar spraken kwam er weer een bus bij. Dit resulteerde in 6 bussen. En dan te bedenken dat Veensche Boys zo’n klein clubje is. Er staan zelfs nog mensen op de reservelijst.

hup holland hupDonny heeft zes jaar bij de Veensche Boys gespeeld met heeeel veeeel plezier. Wij als gezin hebben er ook een leuke tijd gehad en Rody zijn broertje speelt er nog steeds met veel plezier. Inmiddels zes jaar geleden heeft Donny de overstap gemaakt naar Ajax. Hij vond het erg dubbel. Een mooie uitdaging maar ook afscheid nemen van onze club. Inmiddels heeft hij het al tot aan de A1 geschopt en we hopen op nog meer voor hem. Wij hebben vandaag te horen gekregen dat Donny bij de laatste 18 zit die deel gaan nemen aan de laatste ronde voor het EK. De eliteronde. Als wij er alleen al aan denken dat er straks 6 bussen uit het kleine Nijkerkerveen vertrekken richting Neunen voor onze zoon, worden we daar al emotioneel van. We hopen op mooi weer zodat de zonnebril op kan. Waar een klein clubje groot in is. Voor Annet en Jose is het een enorme klus geworden. Zij hebben gezorgd dat alles is gesponsord. 6 bussen, 300 kaarten, drinken en versnaperingen op de heen en terug reis en nog meer verrassingen waar ik nu niet over zal uitweiden. Wij vinden het ongelofelijk dat in ons kleine dorp dit tot stand kan komen en willen iedereen ook hartelijk bedanken voor de belangstelling de afgelopen zes jaar. Wij hopen nog vele jaren erbij. Maandag gaat Donny richting Eindhoven om samen met het team zich voor te bereiden op een zware week. Natuurlijk is het leuk dat iedereen Donny wil zien spelen en winnen. Maar hij kan dit niet in zijn eentje en daarom hopen wij dat 300 man het team naar de overwinning zou willen schreeuwen. Hoe mooi zou het zijn dat die witte uit het Veen een EK gaat spelen in Malta. Jullie zijn trots op Donny maar wij zijn trots op onze club en ons dorp ‘t VEEN!!!!!! Tot 22 maart in Neunen.

Andre en Gerdina van de Beek.
Foto: Kees van den Heuvel.