Het is weer zo’n weekend waarop je voelt dat er in onze regio altijd iets moois gebeurt. Neem nou de Harry Hamstra Cup, die dit weekend weer is afgetrapt op de velden van Sparta Nijkerk en de andere deelnemende verenigingen. Een toernooi dat meer is dan alleen een paar mooie voetbalwedstrijden: het is een eerbetoon, een traditie, een verbindende factor. De bal rolt voor De Stichting Vrienden van Meander, een doel dat velen van ons raakt of heeft geraakt. En terwijl de zon over het kunstgras glijdt, hoor je op de achtergrond de naam van Harry Hamstra, de man die Sparta Nijkerk zo diep in het hart droeg, nog altijd fluisteren tussen de passes en doelpunten.

Even verderop, op de Vrouwenweg in Nijkerkerveen, brulden vrijdagochtend de motoren. Niet van voetballers deze keer, maar van vrachtwagens. De mannen en vrouwen van Truckers Nijkerkerveen (STN) zetten koers naar Assen, naar het Truckstar Festival. Een jaarlijks ritueel dat net zo stevig verankerd is in onze streek als de trekhaak op hun Scania’s. Een weekend vol verhalen, toeters, en trotse blikken op glimmend staal. Het is misschien een wereld die voor buitenstaanders wat gesloten lijkt, maar wie ooit op dat circuit heeft gestaan, weet dat het draait om kameraadschap en trots – en ja, een beetje opscheppen mag best.

En dan, als de geur van rubber en voetbalgras langzaam wegtrekt, komt er ineens een ander soort bericht voorbij. Geen festival, geen toernooi, maar een tijdelijke sluiting van cafetaria De Paddestoel. Voor velen slechts een snackbar, maar voor ons – voor mij – een stukje jeugd. Een plek van softijs op een warme woensdagmiddag en van vette happen na een van die geweldige uitgaansavonden in het legendarische Starlight. De deuren zijn nu even dicht door een papieren kwestie, maar ik hoop van harte dat de vergunning snel in orde komt. Want Nijkerkerveen zonder De Paddestoel voelt toch een beetje als friet zonder mayo.

Zo zie je maar: soms gebeurt er in één weekend meer dan je in een maand kunt bijhouden. Gelukkig weten we één ding zeker: hier komen we altijd weer samen. Op het veld, op de weg, of met een frietje speciaal in de hand.

Aalt.