In Nijkerkerveen wordt volop gebouwd en ontwikkeld. Volgens CDA-raadslid Lukas Rakhorst biedt dat kansen, maar vraagt het ook om duidelijke keuzes. „Nijkerkerveen moet geen buitenwijk van Nijkerk worden. Het dorp moet zijn eigen identiteit behouden.” Voor het CDA is het behoud van de groene buffers rond Nijkerkerveen daarbij essentieel. „Die groene zones zorgen niet alleen voor een duidelijke scheiding met Nijkerk en Hoevelaken, maar dragen ook bij aan de leefbaarheid en het dorpse karakter. Dat moeten we koesteren,” aldus Rakhorst.
Bouwen voor eigen inwoners
Naast het behoud van het dorpse karakter, is de koers van de woningbouw cruciaal voor het CDA. De partij wil ervoor zorgen dat zoveel mogelijk van de te bouwen woningen terechtkomen bij de eigen inwoners van de gemeente. „Het CDA vindt het belangrijk dat mensen die geworteld zijn in onze gemeenschap, hier ook daadwerkelijk kunnen blijven wonen,” stelt Rakhorst.
Levendig dorpshart
Met de groei van het dorp wordt het voorzieningenniveau steeds belangrijker. Het CDA vindt dat het dorpsplein een centrale rol moet blijven spelen. „Het dorpshart is de plek waar mensen elkaar ontmoeten,” zegt Rakhorst. „Daarom moet de gemeente alles op alles zetten om de beschikbare ruimte zo in te vullen dat winkelfuncties en andere voorzieningen behouden blijven.” Volgens het CDA is een supermarkt in Nijkerkerveen van groot belang: „Voor de leefbaarheid is het belangrijk dat Nijkerkerveen z’n dagelijkse voorzieningen dichtbij houdt. Een supermarkt is daarin onmisbaar.”
Aan de slag met de Baggelaar en 4e-veld VB
Goede sportvoorzieningen zijn belangrijk voor Nijkerkerveen. Het CDA wil daarom de nieuwbouw van sporthal De Baggelaar zo snel mogelijk realiseren. Rakhorst: „De kogel is door de kerk: De nieuwbouw van de Baggelaar gaat nu echt gerealiseerd worden. Dat is echt goed nieuws voor Nijkerkerveen. Het dorp krijgt straks een nieuwe sporthal, en daar ben ik heel blij mee.” Ook voor Veensche Boys is er belangrijk nieuws. „Het is voor het CDA belangrijk dat Veensche Boys voldoende ruimte heeft om te kunnen groeien,” zegt Rakhorst. „Daarom is het goed dat het vierde veld er gaat komen. Wat ons betreft wordt dat zo snel mogelijk gerealiseerd.”
Verkeersveiligheid verbeteren
Naast woningbouw en voorzieningen vraagt ook de verkeerssituatie aandacht. „Op sommige plekken in Nijkerkerveen is de verkeersituatie momenteel onveilig.”
Het CDA wil samen met inwoners onveilige situaties in kaart brengen en aanpakken. „Verkeersveiligheid raakt iedereen, van jonge gezinnen tot ouderen. Dat vraagt om maatwerk en goede samenwerking met het dorp.”














