Tijdens de ledenbijeenkomst van ANBO-PCOB op 18 maart 2026 hebben de aanwezigen op een leerzame én gezellige manier hun kennis over verkeersveiligheid opgefrist. Gastspreker Steven Haagen gaf namens Veilig Verkeer Nederlandeen boeiende presentatie over veilig deelnemen aan het verkeer.

Met humor en aansprekende voorbeelden nam Haagen de leden mee in uiteenlopende verkeerssituaties. Zo kwamen onder andere onderwerpen aan bod als slim en strategisch onderweg zijn, voorrangsregels voor bestuurders en voetgangers, en complexe situaties zoals spoorwegovergangen, rotondes en de dode hoek van vrachtwagens. Ook werd stilgestaan bij snelheden en wegmarkeringen. Wist u bijvoorbeeld dat een tram stopt voor een zebra én haaientanden? Voor veel aanwezigen was dat nieuwe informatie.

De interactieve opzet zorgde voor levendige discussies. De vragen van Haagen begonnen eenvoudig, maar werden gaandeweg uitdagender. Dat leverde niet alleen nieuwe inzichten op, maar ook het besef dat er altijd iets te leren valt in het verkeer. Zo leerden de deelnemers onder meer dat een LARGAS-rotonde staat voor “Langzaam Rijden Gaat Sneller”, dat turbo-rotondes zorgen voor een betere doorstroming en dat een groene middenstreep op de weg aangeeft dat 100 km per uur is toegestaan. Ook kwamen regels rond scootmobielen en fietsstraten aan bod.

Al met al kijken de leden van ANBO-PCOB terug op een geslaagde en leerzame middag, waarin verkeersveiligheid op een toegankelijke en praktische manier centraal stond. Meer informatie en tips zijn te vinden via de website van Veilig Verkeer Nederland.

Bron en Foto: Jan van den Brink