Nog nooit is er in Nederland zoveel vuurwerk verkocht als dit jaar. De Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) meldt dat er voor maar liefst 129 miljoen euro aan vuurwerk over de toonbank is gegaan. Uit de verkoopcijfers blijkt dat veel Nederlanders het jaar nog één keer met een knal wilden afsluiten, voordat vanaf komend jaar het landelijke vuurwerkverbod van kracht wordt.
De jaarwisseling werd op diverse plaatsen uitbundig gevierd. Ook in Nijkerkerveen was er volop vuurwerk te zien. Op indrukwekkende dronebeelden is te zien hoe de lucht werd verlicht door kleurrijke en grootschalige vuurwerkshows, die door inwoners werden afgestoken om afscheid te nemen van een eeuwenoude traditie.
Volgens BPN onderstreept de recordverkoop hoe diepgeworteld vuurwerk is in de Nederlandse jaarwisselingscultuur. Tegelijk markeert deze jaarwisseling het einde van een tijdperk, nu consumentenvuurwerk vanaf volgend jaar niet langer is toegestaan.
















