Na het goud voor Therèse op het EK Driebanden Dames Individueel en het goud voor Raymund Swertz bij het EK Kader 47/2 sluit TeamNL een succesvol EK All-in One af het goud voor het favoriete Nederland bij het EK Driebanden Dames Landenteams. Therèse Klompenhouwer & Karina Jetten waren met afstand de beste! Op de slotdag was er ook nog brons voor Glenn Hofman en Jean van Erp op het EK Driebanden Heren Landenteams.

Een voor Nederland succesvol EK All-in One is vandaag tot een eind gekomen met een mooie climax: goud voor Therèse Klompenhouwer & Karina Jetten op het EK Driebanden Dames Landenteams. Klompenhouwer & Jetten waren vooraf de topfavorieten – en maakten die favorietenrol volledig waar. In de finale waren ze veel te sterk voor Turkije, nadat in de halve finale ook Denemarken was verslagen. Dat was de tweede keer dit EK dat Klompenhouwer Charlotte Sörensen versloeg, de vrouw die op het vorige EK zo verrassend haar Europese titel had weggekaapt.

Het was niet het enige hoogtepunt van Nederland op de slotdag van dit EK All-in One. Zeer knap was dat beide landenteams van Nederland, dat moest aantreden zonder vaandeldrager Dick Jaspers, de laatste 8 van dit EK wisten te behalen. Beide werden uitgeschakeld door het sterrenteam van dit EK: België. Nadat Peter Ceulemans eerst historie had geschreven door het EK te winnen 32 jaar na het goud van zijn opa Raymond Ceulemans, de beste biljarter aller tijden, raasden Peter Ceulemans en Frédéric Caudron ook door het Teams events. In de kwartfinale werd Nederland 2 van Sam van Etten en Jean Paul de Bruijn aan de zegekar gebonden, in de halve finale ook Nederland 1 met Glenn Hofman en Jean van Erp. Niettemin: het betekende knap brons voor TeamNL – en dat zonder de op papier sterkste speler. Heel knap!

Het was al met al een mooi einde van een EK All-in One met driemaal goud voor TeamNL, met Therèse Klompenhouwer die alle titels weer in bezit heeft, met Raymund Swertz die de wereld verbijsterde met werkelijk buitengewoon kaderspel, en met Therèse Klompenhouwer & Karina Jetten die niet alleen twee geweldige speelsters zijn, maar ook nog eens een perfect team.

Omdat ook in het kaderspel (Gert-Jan Veldhuizen) en in het artistiek biljart (René Dericks, tevens in EK Landenteams met Benny Smits) TeamNL volop medailles haalde, was de conclusie duidelijk: Nederland is op Europees niveau nog altijd één van de dominante landen.

Tekst: KNBB
Foto’s: CEB/Touch