Hoog bezoek op Daltonschool Corlaer. Op 12 oktober bezocht schrijfster Janneke Schotveld de groepen 5, 6 en 7. Het schrijversbezoek was een cadeautje van de Bibliotheek, omdat Dalton Corlaer is gestart met een Bibliotheek op School (dBoS)-samenwerking. Eerder in de Kinderboekenweek bracht Geert Jan Roebers al een bezoek aan groep 8. De afgelopen maanden is op school hard gewerkt aan het vernieuwen van de schoolbibliotheek. Leerkrachten, ouders en medewerkers van de Bibliotheek hebben samengewerkt om een plezierig leesklimaat te verzorgen voor de kinderen. Wie binnenloopt op Daltonschool Corlaer heeft het idee in een gezellige huiskamer te zijn beland. Je loopt direct tegen de schoolbibliotheek aan, die naast leesvoer ook zitjes heeft, zodat leerlingen comfortabel kunnen wegdromen in hun nieuwe lievelingsboek. Echte blikvangers zijn de door een leerkracht kunstig bewerkte boeken, die centraal in de schoolbieb hangen.
De kinderen keken erg uit naar het bezoek van Janneke Schotveld, vooral bekend van de serie Superjuffie. Samen met de juffen hadden ze in de weken daarvoor boeken van Schotveld gelezen en besproken in de klas. De kinderen werden meegenomen in het verhaal van Schotveld en er was voldoende gelegenheid om vragen te stellen. De eervolle taak om de schoolbieb officieel opnieuw te openen viel Janneke Schotveld ten deel. Zij knipte, in bijzijn van een groep leerlingen en leerkrachten, een lintje door.
Samen met de Bibliotheek
De directeur van Bibliotheek Nijkerk, Laura Koppenberg en de directeur van Daltonschool Corlaer, Jolanda Lam zijn erg verheugd over deze nieuwe samenwerking. Koppenberg: Bijna alle scholen hebben een samenwerking met ons in de vorm van Bibliotheek op School. We zijn als Bibliotheek trots en blij dat we zo bij mogen dragen aan het leesplezier en de taalvaardigheid van kinderen in onze gemeente.
In de media wordt steeds vaker gesproken over de toenemende laaggeletterdheid van zowel volwassenen als kinderen. Koppenberg: Laaggeletterdheid is te voorkomen door kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met het plezier dat lezen geeft. Op Daltonschool Corlaer wordt daar door het team al hard aan gewerkt. Door de samenwerking tussen school en Bibliotheek wordt het lees- en taalonderwijs op school naar een nog hoger niveau getild. De leesconsulent vanuit de bibliotheek werkt nauw samen met de leerkrachten van de school om samen tot een aanpak te komen die bijdraagt aan het verhogen van leesplezier en taalvaardigheid van de leerlingen. Beide partijen kijken uit naar een prettige samenwerking.

















