Je kunt als politiek de Nijkerkse kermis en het circus wel willen verplaatsen van de woonwijk Paasbos naar het Blekkerserf bij de milieustraat, maar willen de exploitanten, evenementenorganisaties en het Nijkerkse publiek dat wel? Omdat er nog altijd onzekerheid is over de investering die nodig is om de verhuizing mogelijk te maken, pleit het CDA in Nijkerk voor een extra onderzoek naar het animo voor de realisatie van een nieuwe evenemententerrein. De Christen-Democraten lijken te worden gesteund door een meerderheid van de gemeenteraadsfracties. Wethouder Broekman sputtert tegen en wijst erop dat een extra onderzoek vertraging kan opleveren. Bovendien kan dit betekenen dat de kermis en het circus gedurende de onderzoeksperiode helemaal nergens in de gemeente Nijkerk terecht kunnen en ze Nijkerk misschien wel helemaal de rug toekeren.

Lukas Rakhorst (CDA) twijfelt heel erg of het idee van een multifunctioneel evenemententerrein op het Blekkerserf wel aanslaat. Direct legt de gemeente voor veel geld dat terrein aan en wordt er misschien wel geen gebruik van gemaakt. Dat betekent een weggegooide investering. Om de animo te testen of er wel belangstelling bestaat, wenst hij dat onderzoek. ,,Veel inwoners zeggen: het is rare locatie en totaal niet logisch. En zien de evenementenorganisaties wel heil in deze locatie? Het moet natuurlijk wel kunnen renderen.” Eerst wil hij een extra participatietraject opzetten om te kijken of andere organisaties er ook gebruik van willen maken. Als alleen de kermis en het circus er gaan staan, waarvan het maar de vraag is of ze er in de toekomst wel willen blijven, dan is dat ook maar karig. Overigens geeft Rakhorst toe dat er naast het Blekkerserf eigenlijk geen alternatieven bestaan. De andere politieke fracties lijken het voorstel van het CDA om een extra onderzoek te steunen. Alleen de VVD weet het antwoord al. Er is volgens de liberale partij bij monde van Mark van der Stelt voldoende belangstelling voor een evenemententerrein op het Blekkerserf. ,,De gemeente groeit en daarmee groeit ook de behoefte aan meer evenementen,” stelt hij.

Er is inmiddels ook een gesprek geweest met de Kermisbond. Die was aanvankelijk heel erg tegen de verhuizing naar de Blekkerserf, maar inmiddels staat de bond er iets minder negatief in. In Deventer is onlangs ook de kermis verplaatst naar de rand van de stad en daar is het goed aangeslagen. Foto en bron Kees van den Heuvel

Foto onder Mark van der Stelt (VVD)