De komende maanden wordt duidelijk wat de toekomst van Zwartebroek en Terschuur, ook wel Terbroek genoemd – zal brengen. Dat benadrukte voorzitter Robert de Goeij van Plaatselijk Belang Zwartebroek-Terschuur tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie in dorpshuis De Belleman. Het was een goedbezochte bijeenkomst, waarin penningmeester Wilco van Deuveren de aanwezigen kort bijpraatte over lopende ontwikkelingen, voordat er onder het genot van hapjes en drankjes werd getoost op het nieuwe jaar. „Het wordt een spannend voorjaar”, aldus De Goeij.

Een belangrijk onderwerp in de nieuwjaarstoespraak was de woningbouw. Het bestemmingsplan voor nieuwbouwwijk De Eendracht, goed voor 160 woningen en een gezamenlijk schoolgebouw voor basisscholen Het Anker en De Zaaier en kindercentrum Terbroek, ligt nog altijd bij de Raad van State. Die oordeelde eerder dat de gemeente Barneveld onvoldoende onderzoek had gedaan naar mogelijke wateroverlast, de gevolgen voor een naastgelegen agrariër en de ingestelde spuit- en uitloopzone. Na aanpassing van het plan wordt deze of volgende maand een nieuwe uitspraak verwacht. „We hopen dat het plan nu wordt goedgekeurd. Zo niet, dan moeten we samen met de gemeente kijken naar herstel of alternatieve bouwlocaties”, zegt De Goeij.

Ook de komst van een multifunctionele sporthal op sportpark Overbeek in Terschuur blijft spannend. Het haalbaarheidsonderzoek bevindt zich in de afrondende fase en moet dit voorjaar duidelijk maken of realisatie en exploitatie financieel mogelijk zijn. De Goeij spreekt van een prettige samenwerking met de gemeente, die al leidde tot tijdelijke verbeteringen aan scholen en de vervanging van het dak van De Belleman. Daarnaast is Plaatselijk Belang tevreden met de eerste Gebiedsagenda voor Terbroek, waarin tot 2027 afspraken zijn vastgelegd over onder meer verkeer, veiligheid en voorzieningen. „Het is een dynamisch document en een goede basis om samen verder te werken.”

Bron: Barneveldse Krant.
Foto: Aalt Guliker.